| adriana97_5200 a întrebat:

Vreau sa lucrez vara aceasta... am 13 ani dar sunt foarte pasionata de lucru.va spun ce pot eu eu merg la o scoala de matematicaa si o scoala de pian imi plaace ff mult sa scriu povestire...va rog dau fundita.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu poti lucra in vara aceasta, pentru ca trebuie sa mergi la o "scoala de limba romana" unde vei invata sa scrii corect povestirile tale! nici "scoala de matematicaa" nici cea de pian nu te vor ajuta sa inveti scrierea corecta a unei povestiri.

| Romancutza a răspuns:

De ce nu plimbi caini? Este foarte normal aceasta varsta, sau fa dedicatii si vindele pe net sau chiar faci afisuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia legatura cu o Editura.
Eventual cu o Editura de carti pentru copii.
Depinde in ce localitate esti, depinde in ce localitate iti petreci vacanta de vara.

| jocelyn_6227 a răspuns:

Ia legatura cu un centru de voluntariat. sau inscrie-te pe site-uri une poti sa-ti pui povestirile. doar ca acolo n-ai sa fii platita. totul e voluntar, de placere. de lucrat nu poti sa lucrezi pentru ca n-are voie nimeni sa te angajeze. trebuie sa ai peste 18 ani.