| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vara asta o sa merg sa lucrez la mare cu școala dar încă nu știu ce am sa lucrez mai exact dar dau de bănuit c am sa fiu ospătar, ce ar trebui sa știu? De ex trebuie sa dau rest la oameni ca ospătar sau chestii de genul?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca ospatar trebuie sa te ocupi de clienti, respectiv luat comanda, servit si incasat pretul.
Chiar n-ai fost niciodata la un restaurant?

| Lamaiegalbena a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu ca nu prea ma omor cu restaurantele dar mersi de răspuns

| Ioandelasal a răspuns (pentru Lamaiegalbena):

Ca sa vezi practic du-te la un restaurant.
Nu-i nevoie sa comanzi ceva scump dar petrece macar 15-20 de minute ca sa vezi cum merge treaba.

| sierra1 a răspuns:

Dacă mergi "cu școala" intreb-o pe ea - pe școală - cum dai restul la oameni ca ospătar, că ea știe mai bine decât noi

| Lamaiegalbena a răspuns (pentru sierra1):

Nu ma refeream ca nu știu sa dau rest, întrebam doar dacă trebuie sa faci asta ca ospătar laughing)

| sierra1 a răspuns (pentru Lamaiegalbena):

Dacă ești elev, eu zic că tu nu o să incasezi