| donutcenter a întrebat:

Vreau sa ma apuc de fumat dar ocazional va rog frumos sa imi ziceti cele mai slabe tigari care am auzit ca sunt vogue? oricum daca puteti sa imi dati mai multe informatii cum e prima oara si cum ma ascund de parintii? va rog sa nu imi spuneti sa nu ma apuc pentru ca sunt hotarata. Dau FUNDA raspunsului care ma ajuta la intrebare fara sfaturi cu nu te apuca va rog pup

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Vogue sunt chiar slabe din cate stiu

| zuziOoO a răspuns:

Mare greseala, dar totusi te ajut, eu zic sa ceri glamour albastru sau vogue nu stiu, depinde sa nu te apuci de fumat cu niste tigari prea tari cum am facut eu cu dunhill negrulaughing)asa si fi atenta trebuie sa tragi in piept ca altfel fumezi degeaba! cand tragi fumul in gura ti 3-4 secunde gura deschisa si tragi aer pe gura in piept dupa eliberezi fumul, eu cand m-am apucat fumam pe ascuns in baie la 4 dimineata, in spatele casei, pe terasa, pe alte strazi, etc.Acum fiecare unde poate, daca stai la bloc poti sa te duci la balcon sau ceva de genul...Te avertizez ca fumatul creaza dependenta asa ca ai grija ce faci! daca vrei sa mai vorbim da add pe mess:ioana. lorry@yahoo.com

| Diiaanna a răspuns:

Ocazional laughing, nu prea exista, o sa devina dependenta, depinde cat de responsabila esti. Indiferent de cat de slabe sunt la prima tigara o sa ametesti, s-ar putea sa ti se faca rau, depinde de organism. Sa te ascunzi laughing, daca parintii nu sunt fumatori o sa simta miros de fum de tigara, pentru ca intra in haine, in par. Si, chiar daca o sa par rautacioasa te-as sfatui sa te apuci de invatat la fel, ocazional, sau sa te apuci sa stangi banutii pe care i-ai da pe tigari. Peste o perioada o sa te gandesti de ce ai "ars" banii cu care puteai sa-ti iei ceva folositor, iti spun di experientawinking.

Răspuns utilizator avertizat
| Wolfszeitt a răspuns:

De ce ești așa de hotărâtă să te apuci de fumat? Și câți ani ai?

Răspuns utilizator avertizat
| Wolfszeitt a răspuns (pentru donutcenter):

Aha, din cauza anturajului deci. laughing Nu ar trebui să faci anumite lucruri doar ca să fii în rând cu ceilalţi, dar e alegerea ta. Într-adevăr, vogue sunt foarte slabe, iar dacă preferi ţigări normale (adică nu slimuri) ai putea încerca dunhill alb sau kent 1.

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

De ce sa faci astaa. anturajuu`? Stai linistita te rog, nu face asa ceva, e in joc viata ta, plamaniii tai, nu te apuca de asa ceva, parintii tai cand vor afla vor fi extrem de dezamagiti de tine.Tu fa cum dorestii, dar sfatul meu este sa nu faci asa ceva.

| Panndy a răspuns:

Cel mai bine este sa nu te apuci! dar daca vrei sa te apuci ca sa nu te prinda parintii nu trebuie sa stai aproape de unde locuiesti sau undeva unde te-ar putea vedea lumeam. in legatura cu, cum sa te ascunzi sa ai mereu guma mentolata la tine iar cand tragi din tigara ca sa nu-ti miroase degetele trebuie sa iei mana de pe filtru si da ce le mai slabe sunt vogue iar cand incerci prima data te va durea gatul si vei tusi cateva zile dar apoi te vei obisnui...