| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma ingrascryingHELP ME! Sfaturi! Ms

13 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Mananca multa mancare grasa ca hamburgeri, hot-dog, pizza etc.

| JeSa a răspuns:

De obicei se mănâncă orice, şi de fiecare dată(aşa îţi menţii "apetitul")...totuşi, mai bine du-te la medicul de familie, care e în "măsură" să te sfătuiască, şi cu ceva vitamine... uneori nici "a fi gras", nu este (prea) bine, ci "potrivit" da, e în regulă!tongue
Sănătate!happy

| Ruxyana a răspuns:

Ceauhappy
mananca mult seara...pe la ora 11-12 tongue
merge am incercat si eu:X:X
baftatongue

| silver19 a răspuns:

Altii vor sa slabeasca, altii sa se ingrase...niciuna nu este sanatoasa, nu va inteleg de ce vreti neaparat sa va indopati numai ca sa fiti mai grasi?! pentru ce...atata timp cat te simti bine in pielea ta eu zic sa nu bagi toate tampeniile in tine ca la o anumita varsta o sa vrei sa slabesti, si daca esti baiat sa stii ca fetelor le plac mult mai mult slabi decat grasii sau decat musculosii(vorbesc de o fata ca lumea nu de vreo panarama laughing)

| ionoion a răspuns:

Daca vrei sa te ingrasi bea mult iaurt, lapte si mananca alte produse lactate si nu fa multa miscare.

| Stefania a răspuns:

Buna!

Eu te sfatuie sa nu iti doresti prea mult sa te ingrasi, pentru ca apoi o sazici ca vrei saslabesti! Nu e bine sa fi nici slab dar nici gras, cam l mijlohappy.

Eu te sfatuiesc ca pentru ingrasare sa urmaresti urmatoarele alimente pline de caloriilaughing!

1.Multa ciocolata

2.Multa inghetata

3.Multa paine

4.Si ca sa fi sigur ca te ingrasi bea pe o zi 2 liri de colawinking, eu stiu cum e sa bei cola, ingrozitoeoh go on, ingrasa hohohoho, ma fac cat p batozalaughing

5.Mananca mult orez alb

6.Mananca multi cartofi

7.Sa nu faci sport, apsolut deloc!

8.Sa nu te stresezi!

9.Pt a te ingrasa ar tebui sa te razi multlaughing

10.Mananca multa pizza si mancaruri de la fast-food

11.Mananca chipsuri

12.Mananca iaurturi cu fructe, pentru ca cele cu fructe ingrasa ingrozitor, pentru ca contin calorii

13.Mananca multe bomboane

14.Si daca chiar nu reusesti sa te ingrasi, atunci vorebeste cu mama ta sa iti cumpere niste vitamine de la farmacie!

15.Mananca multa carne deporc, sunca, paine cu unsoare:-&

Ingrasare placuta!happykiss

| MadNNNeS a răspuns:

Mancare fast food cat cuprinde (creaza dependenta! )

| MadNNNeS a răspuns:

Mananca de la fast food (creeaza dependenta!)

| bobo_2128 a răspuns:

Trebuie sa faci pe nesimtita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Wai cata lume ar vrea sa fie in locul tau sa se ingraselaughing. Pai bea multe sucuri si manaca spaghete, pizza, cartofi prajiti.Cand ai pofta de ceva sarat ia-ti alune ca alea ingrasa foarte tare si daca ai pofta de ceva mai dulce o punga de bomboane sau prajituri sau ceva de genul acesta! numa bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu recomand sa urmezi sfaturile de mai suswinking.
Doar daca nu vrei sa te alegi cu o burta de toata frumuseteawinking.
Voi chiar nu va ganditi ca daca mananca dintr'o data foarte mult o sa i se deregreze stomacul!
Cel mai bine este sa consulti un nutritionist, sa iti faca un program pentru mancat si sa iti zica exact ce sa mananci si cate kalorii.

| B3bytzaa a răspuns:

Mananca dupa 6 seara mancare mai consistenta. Aaa si este important ca dupa fiecare masa sa te odihnesti macar 10 minute adica sa stai in pat fara a face vreun efort.