| sunrise a întrebat:

Vreau sa ma las de fumat fratilor! help!
vreau niste sfaturi, cine a reusit si cum.mentionez ca fumez de ani buni.si mi-e frica sa nu ma ingras!

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nici eu nu reusesc!
De ingrasat, zau ca nu mi-e frica, dar de fumat nu ma pot lasa!
Offfffffff!

| adrian_6090 a răspuns:

Ca sa te lasi de fumat nu mai fumezi si gata …chiar daca iti vine rau ca zici aolo nu mai pot trebuie sa fumez e o minciuna trebuie sa poti ca sa te lasi.Pa multa bafta si stinge tigarea in paharul cu apa de baut, nu ca e placut ce fumezi?

| lplostonyou a răspuns:

Si eu am fumat vreo 10 ani si am reusit sa ma las,de cativa ani nu mai fumez,fara trucuri fara plasturi si alte chestii, pur si simplu nu am mai aprins urmatoarea tigara, e adevarat ca am avut o vointa sora cu nebunia happy primele 2 saptamani sunt mai grele pana incepe sa dispara nicotina din organism,dupa aceea incepe sa fie mai usor si chiar nu mai simti nevoia de fumat,e bine sa-ti gasesti alte preocupari in timpul asta sa poti uita mai usor de tigara,sa bagi acadele in gura in loc de o tigara,bomboana,sau o banana,important e sa nu te gandesti la tigara.Pur si simplu trebuie vointa, fara vointa nu poti sa realizezi nimic in viata si mai ales trebuie sa constientizezi ca tigara este ceva daunator organismului si gandeste-te ca tu prin banii pe care ii dai pe tigari ii inbogatesti pe altii, asta vrei tu sa-ti pui sanatatea in pericol in timp ce ii inbogatesti pe altii?