| AlleAllexandra198 a întrebat:

Vreau să-mi cumpăr un laptop,care este cea mai bună marcă? Am auzit ca Acer, este adevărat? Funda love struck

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,

Acer este într-adevăr una dintre cele mai bune firme de laptopuri, alături de Toshiba, Dell, HP și Asus. Totuși, nu marca ne interesează cel mai mult, ci componentele. Ele sunt care dau performanța unui calculator și determină dacă acesta este sau nu de calitate. Așadar, mare atenție la tipul procesorului, frecvența sa, memoria ram și procesorul grafic. Recomandările mele sunt:
Procesor: Intel Core i5 sau i7
Frecvență: peste 2.2
Memoria RAM: Peste 4GB
Procesor Grafic: AMD Radeon sau Nvidia.

Cam acestea ar fi recomandările mele pentru un laptop performant. Succes!

8 răspunsuri:
| AlleSss a răspuns:

Heii.
Pentru un laptop, ideal ar fi Dell.
Eu am Acer [calculator] si e ok.

Bafta!

| Predator30 a răspuns:

Apple si Sony Vaio sunt cele mai bune

| XBrunetteX a răspuns:

Nu stiu. Eu am ASUS si e destul de bun happy

| AcHollism a răspuns:

Nope.Sony si Toshiba mi se par cele mai bunethinking

| CichasEmo a răspuns:

Eu am Acer de aproape 5 ani.Si arata la fel ca atunci cand l-am cuparat.Merge de minune, nu l-am dus deloc la reparat si nu am antivirus.Nu m-i-a facut niciodata figuri, pana acum.Am multe chesti descarcate pe el si mai am memorie destula.Nu las da pe nici un Aplle sau pe un alt laptop.

| DuDItzu98 a răspuns:

Apple

| SORi16 a răspuns:

Hi, si eu am avut aceeasi dilema acum 6 luni.Am chemat un informatician si mi-a explicat babeste de ce sa aleg un Asus

| Alexandra0797 a răspuns:

Eu zic Samsung...sau Apple