| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa pun poze cu cineva pe strada ce pot sa patesc? ....astept raspunsuri cat mai repede posibil

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

AMENZI MAXIME(pentru afisaj in loc nepermis,defaimare),apoi te poate da in judecata cu urmari mult mai grave si bani mult mai multi:daune morale,ca o denigrezi,toate cheltuielile de judecata,amenda.Iar despre amprente,asta sa fie ultima ta grija, ca oricum o sa te prinda dupa alte metode politienesti.
Nu stiu cu ce te-a suparat, dar crede-ma, nu merita, pe cat o sa patimesti cu varf si indesat!

4 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Depinde ce poze vrei sa pui si unde anume! Daca pui fotografiile unei persoane disparute,nu patesti nimic. Daca sunt defaimatoare,pornografice,daca ii afisezi fotografia,numele,adresa,telefonul, poti s-o patesti destul de rau:amenda, judecata, daune morale si materiale, etc.

| max18 a răspuns (pentru pietrean):

Pai sa o fac de ras adica nr de telefon, poze etc...dar fara amprente... politia daca ma prinde ce imi face?

| pietrean a răspuns (pentru max18):

AMENZI MAXIME(pentru afisaj in loc nepermis,defaimare),apoi te poate da in judecata cu urmari mult mai grave si bani mult mai multi:daune morale,ca o denigrezi,toate cheltuielile de judecata,amenda.Iar despre amprente,asta sa fie ultima ta grija, ca oricum o sa te prinda dupa alte metode politienesti.
Nu stiu cu ce te-a suparat, dar crede-ma, nu merita, pe cat o sa patimesti cu varf si indesat!

| teo2345 a răspuns:

Pff... nu stiu depinde de poza!

| max18 a răspuns (pentru teo2345):

Poza simpla cu ea, dar pentru servicii XXXhee hee