| UmbraDeVulpe a întrebat:

Vreau sa renunt la omegle pentru ca acolo sunt si oameni rai si intra acolo special pentru asta, sa faca rau dar nu stiu, unde sa ma mut? Ca nu prea ai unde sa mai intri in afara de omegle... Sau as avea unde? As vrea ceva safe 100% daca se poate, unde nu e nevoie niciodata sa stai cu teama si etc. Chiar m-am saturat deja de omegle si nu voi mai intra ca nu e ok deloc acel site. Si poate chiar si daca renunt tot s-ar putea sa am probleme din cauza ca am tot intrat pana acum mai devreme sau mai tarziu... Ce as putea face ca sa nu se intample asta? Sa nu am probleme pe viitor pentru ca am intrat pana acum pe omegle? Ca na, poate am dat si eu de oameni de astia care iti fura identitatea si chestii de astea. Ce sa fac? Ca sa nu mai stau cu teama si sa ma gandesc daca nu cumva am dat si eu de acei oameni si asa...

38 răspunsuri:
| oSalamadra a răspuns:

Nu stiam ca se mai foloseste omegle
cauta un loc de munca si nu o sa mai ai dileme din astea

| sierra1 a răspuns:

"As vrea ceva safe 100%... Ce as putea face ca sa nu se intample asta?"

simplu: nu mai intri pe net!

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

E singura 100% "safe"

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Cred că nu ai ințeles: vrei 100% "safe", stai FĂRĂ net

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Să-ți scriu in altă limbă? că românește văd că nu pricepi

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Bravo

| dullcat a răspuns:

Cauta sa nu mai intri pe siteuri din astea deloc.Ce faci acolo in afara de discutii inutile la plesneala? Vorbesti macar cu cineva in engleza sau? Ca in acest mod ti-ar fi fost un pic util. Daca nu, fa altceva cu timpul tau.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Pe Omegle eu stiu ca vorbesti in privat, pe chat, si ca intra numai dubiosi. Aici pe TPU vorbesti public, e o diferenta.

Fa-ti si cont pe reddit daca vrei. Exista comunitate de Romania si mai afli una alta.E mai multa activitate acolo decat aici.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu cred, la urma urmei cine esti tu? De ce ti-ar fura cineva identitatea? Esti doar un utilizator obisnuit.

| StrongHeart a răspuns (pentru dullcat):

Ai dreptate si nu ai.
Gandeste-te ca suntem 8 miliarde.
Gandeste-te cati oameni spioneaza si se ocupa cu hacking.
Orice informatie e valoroasa. Pe de alta parte, da, nu esti Vladimir Putin sau Joe Biden, deci nu o sa se concentreze asupra ta, dar nu te gandi o clipa ca serviciile secrete, agentii de spionaj sau hackeri independenti nu spioneaza. Ei asta fac 24/7.

| dullcat a răspuns (pentru StrongHeart):

Sigur, au dosare intregi, ultimele fiind despre problema cu iritatia penisului lui OP. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| StrongHeart a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Stai linistit sau stai linistita.
Nu esti Vladimir sau Volodimir sa fi atat de cautat.
E razboi peste Prut, crezi ca le pasa serviciilor de una care isi arata pasarica pe omegle sau chatroulette?

Răspuns utilizator avertizat
| StrongHeart a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Pai de exemplu, sa zicem ca ai informatii compromitatoare despre Laura Codruta Kovesi. Sau alti procurori sau oameni din justitie sau oameni politici. Adversarii politici sunt interesati sa iti fure datele.

| StrongHeart a răspuns (pentru dullcat):

Lmao

Răspuns utilizator avertizat
| StrongHeart a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Ce am vorbit aici, mai mult ca sigur va fi verificat de servicii. Dar aia sunt niste oameni care cauta alte chestii. De exemplu amenintari de atentate teroriste, trafic de persoane sau chestii genul.
Cat timp iti vezi de treaba, nu au treaba cu tine.

| StrongHeart a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Fratioare, esti urmarit non stop. Dar cat timp nu faci agitatie poti sa te freci cu perna, poti sa faci ce vrei.
E important sa nu creezi probleme. Cu ce crezi ca ajuta kgb sau cia sa stie ce marime ai tu la penis?

Răspuns utilizator avertizat
| StrongHeart a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da, dar ce valoare are o handicapata care isi arata partile intime in mediul virtual?

Răspuns utilizator avertizat
| StrongHeart a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Eu zic sa iti cauti alte ocupatii mai productive

| StrongHeart a răspuns:

Draga mea, oamenii aia rai sunt zi de zi langa tine.
Ai langa tine pradatori si criminali, dar nici nu stii.
In primul rand, ce cauti pe omegle? Eu am prieteni care obisnuiau sa faca asta si mi se pare o copilareala.
Prefer sa bag muzica tare in boxe si sa beau o bere rece.
De ce sa ma vad cu alti oamenii virtual cand pot sa ma duc sa filtrez cu tanti de la mezeluri si sa ma distrez mai tare live decat in mediul online?
Imi pare rau pentru generatiile care vin din spate.

| sammie a răspuns:

Îți spun un sfat: să nu mai intrii pe nimic.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Sunt oameni rai? Exista un Dumnezeu care-i judeca, nu-i judeci tu!

| 6Radu5 a răspuns:

Un control la psiholog, pe urma un litru de benzina.Ai pus o intrebare si ti-ai raspuns singur, esti tare amuzant, in termeni de demența.

| dullcat a răspuns (pentru 6Radu5):

Calmeaza-te ca nu si-a raspuns singur. laughing I-a raspuns unui alt utilizator care probabil ti-a dat block(sau invers), asa ca orice comentariu de la persoana respectiva nu iti va aparea.

| 6Radu5 a răspuns (pentru dullcat):

rolling on the floor