| anonim_4396 a întrebat:

Buna ce as putea face sa adorm mai repede, cand eram la scoala si am avut bacu am stat pana tarziu si ma trezeam devreme sa mai invat si mi-am dereglat somnu.Momentan iau sedatif pc si bien dormir da nu ma prea ajuta.Ma ia somnu da nu pot sa dorm sin cauza ca mie teama ca nu voi dormi.Mi-a intrat in cap ca Nu POT SI NU POT numai la asta ma gandesc cand vreau sa dorm.Ce as putea face/lua?

Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Buna.
Sfaturi
-Nu sta mai mult de 2 ore pe zi la pc
-Iesi in aer liber cat mai mult- fa sport.
-Incearca sa nu mananci cu 3 ore inainte sa te culci.
Daca nu se rezolva iti recomand sa mergi la doctor.
O zi buna!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bea ceai cald de tei, lapte cald și renunță la gândirea negativă.
Pa, pa.

| david1234567890 a răspuns:

Încearcă să faci sport cât mai mult și să nu stai mult la PC, ieri am făcut asta și azi sunt foarte odihnit.

| pilifalexandru a răspuns:

Incearca pur si simplu sa nu te gandesti la nimic dupa ce te pui in pat.