| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa scap repede de cosuri pentru ca am o urgenta si metoda mea nu functioneaza! ma puteti ajuta?

26 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

Fara ciocolata, cafea sau coca-cola.cremitze pentru ten de la farmacii.

| bibydraguta a răspuns:

Si eu am aceeasi problema incearac lutiune tonica si foarte buna e pudra de arila(o poti cumpara din farmacie si nu e nici scumpa)

| RoxanaCher a răspuns:

Buna!
poate ca am raspuns cam tarziu dar poate o sa le fie de folos la alti care sunt disperati ca au cosuri la fel ca mine! am gasit cateva sfaturi tot pe acest site! voi incerca cateva dintre ele! apoi va anunt care au fost cele mai bune!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa cureti tenul cu lotiune tonica si apoi sa aplici pe cosuri o crema care usuca. Eu de ex la urgenta folosesc Asocilon si am un gel care il tin pe fata cateva minute si apoi ma spal, usuca cosurile e foarte bun. Momentan sunt la servici, cand ajung acasa, sau imi amintesc cum se numea happy iti dau un mesaj privat cu denumirea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-am amintit happy
Cum nu iti pot da mesaj privat (de, e dimineata nu mi-am dat seama mai devreme happy )
Gel pentru puncte negre de la Floriten (e foarte bun si pentru cosuri)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa incerci crema de "GALBENELE" bunica mea imi spune sa o folosesc,,, iti usuca cosurile,,, si iti face tenul frumos happy incearca,,, si vei vedea rezultatele,,, dar sa nu folosesti fond de ten,,, creme,, etc,,, deoarece eu am folosit,,, in fiecare zi aproape fond de ten si nu m-am mai dat cu crema de GALBENELE si,, acum,, mi s-a umplut fruntea de cosuri,,, straight face incearca si ai sa veziwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am aceiasi problema thinking eu am folosit crema de galbenele si mea trecut foarte repede daca nu merge ancercati pudra de arila sigur va va trece

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu vreau sa scap de cosuri! crying broken heart ((( ...Inainte aveam numai pe frunte, dar acum au inceput sa apara si pe restul fetei! Va rog, daca stiti vreo metoda care ma poate ajuta sa scap de cosuri REPEDE, va rog sa-mi spuneti. (Intru des pe acest site) crying broken heart

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pee du-te la plafar si cere faina de ovaz si fa-ti 3 seri la rand masca [10 minute stay cu ea. apoi clatesti cu apa calda] si corector de la gerovital este ff bun si bicarbonat de sodiu :X mie mi-au trecut in numa 1 saptamana succes :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pee dute la plafar si cere faina de ovaz si fa-ti 3 seri la rand masca [10 minute stay cu ea..apoi clatesti cu apa calda] si corector de la gerovital este ff bun si bicarbonat de sodiu :X mie miau trecut in numa 1 sapt succes :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cea mai buna solutie din batrani si pana astazi este sexul laughingwinkinggasesteti o partener(a) si scapa de cosuri definitiv

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pudra pentru copii e foaret buna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici eu nu stiu cum! am probleme cu cosurile nu le mai suport! am folosit 100 de creme de geluri de toate porcariile, acum incerc sa tin o dieta pentru acnee(cosuri) sper ca va functiona.problema la mine este ca am tenul gras! cine are o solutie sa ma contacteze la adresa de id: carmen_selena. gomez va rog frumos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sarea este buna pentru cosuri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am si nimeni numi spune ce sa fac incearca tratamentul bunicii eu nu-l gasesc noroc la cautat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am multe cosuri si n-am stiut cum sa scap de ele pana itr-o zi...acest produs se numeste Clearasit si se gaseste in farmacii, de cand ma dau cu el, abia mai am vreun cos sau un punct negru, in 5 saptamani si 12 zile am reusit sa scap de cosuri pentru ca m-am dat in fiecare zi cu el, se toarna pe un pic de vata si ti-o aplici pe fata, tamponezi usor si merge la orice fel de ten...va rog sa ma ascultati!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am dar nu scap de ele am incercat cteva solutii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa sex cu una si scapi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, exista o crema care face minuni in special trebuie aplicata seara inainte de culcare iar dimineata vor disparea unele iar altele nu; sa nu le rupi mai rau le faci; fa-ti in fiecare zi o cana cu ceai de musetel si spalate cu el pe fata; curata usturoi dal pe jumate si apica pe fata doar unde ai cosurile.Trebuie sa iti mearga unul dar cea mai eficienta este cea cu crema, crema se numesteTRAVOGEN

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am aceeasi problema.La inceput mi-au aparut doar pe frunt acum au inceput sa imi9 apara pe toata fata mai putin pe frunte(decat foarte rar).Am citit intr-o revista ca lamaia ajuta.Chiar asa o fost(daca nu mai dai cateva ziole apoi incepi iar sa dai iti vor iesi foarte multe cosuri pentru ca le scoate de sub piele).Eu mai am o crema si un spray care curata fata, iar crema se da dupa aceea.Crema si sprayul sunt de la FOREVER.Toate produsele de aici sunt cu aloevera.Eu am primit de la o prietena de a mamaei pliculete de crema si o sticluta de spray.Mai este pe deasupra si un regim:fara ciocolata, fara sucuri carbogazoase.Am mai citi undeva ca te poti spala cu apa minerala.Eu nu am incercat inca dar o sa incerc.Mai este crema de la VICHY Norma Derm care te poate ajuta foarte mult, si eu am incercat-o.

| grigorie a răspuns:

Mai aspteapta citva timp si o sa dispara de la sine...happy

| deyutza1111 a răspuns:

Ajutati-ma si pe mine ca am fruntea plina de cosuri si m-am dat cu NIDOFLOR dar nu imi face nimic. Dati add la deiuta_deea35 va rog vreau urgent

| deyutza1111 a răspuns:

Eu folosesc de vreo 2 luni o "CREMA ANTIACNEICA cu argila activa si propolis" e o cutie cu portocaliu si pe gura iau: dimineata:Extract din muguri de coacaz negru, Pranz: extract din mladite de rozmarin si seara: extract din muguri de nuc. La ele iti da un capacel si din fiecare iei cate 2 ml dupa aia pui apa ca sa umpli capacelu. Acest tratament da roade dupa vreo luna. El se face cel putin 3 luni si daca cumva mai ai cosuri mai fa inca 3 luni. A da si in fiecare seara inainte de a aplica acea crema ( de fapt ii ca o masca) te speli bine pe fata. Dimineata iti speli fata ca sa se duca masca. Succes:* la mine chiar a functionat dar in orice caz mai fac tratamentul. E ff bun pentru orice tip de ten:* fundita?

| adelina2 a răspuns:

Am de 5 ani aceasta problema cu acneea.Am tinut regim 1 an si degeaba, am folosit n creme si pastile pentru acesta problema, uni dintre voi mai faceti si baza de cei care isi expun problemele nu stiti cat e de groaznic sa te uiti in oglinda si sati vezi acele cosuri... fetelor va spun din suflet ca m-am saturat de toate tratamentele...incercati daca suportati sa va dati cu miere stati o jumatate de ora si spalativa cu apa calduta.Eu ma dau de o saptamana si am cateva rezultate pozitive.Mai vb ziceti-mi daca stiti voi altceva, va pup