| nonimas a întrebat:

Vreau sa slabesc dar NU POT sad. nu ma pot abtine sa nu manac dulciuri si alte chesti ce ingrasa..am 62 de kg si 1.77 ..si vreau sa slabesc in special din picioare si solduri dar nu pot sad..cum,ce ar trebui sa fac sa slabesc? Va rog ajutati`ma dau FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| Dianna21 a răspuns:

Cea mai mare prostie ar fi sa incepi o dieta happy.
Nu esti grasa! esti chiar foarte Ok! esti si inalta care explica multe happy.
Incearca sa nu mananci mult seara si sa eviti excesul de paine, seara dupa 6 deloc :*.
Asta ajuta sincer ^^
Baftabatting eyelashes

| nonimas explică (pentru Dianna21):

Asa m`am gandit si eu. ca daca incep o dieta. s`ar putea sa ma ingras la loc dupa ce n`o mai tin. lumea imi spune ca nu sunt grasa. dar eu tot nu`s multumita. burta nu am deloc.dar picioarele imi sunt un pic groase si solurile ..as vrea sa dau numa vreo 2-3 kg jos si as fi multumita. imi multumesc pentru sfaruri :*:*

7 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

De ce nu apelezi la un nutritionist?

| unbaiatanonim a răspuns:

Shaorma si Hamburger (de 5 ori pe zi) + o Coca Cola/Pepsi rece.

| antigoni a răspuns:

Iti recomand programul 3S a lui Carmen Bruma. 50 ron costa cartea + dvd-ul. Multe femei au slabit deja cu programul asta.

| Liptonel a răspuns:

In primul rand ca sa nu te ingrasi trebuie sa mananci dimineata. Daca te trezesti la 11-12 si mananci pe la 1 niste cartofi prajiti, aia e..Eu sunt mai scund ca tine si am cam aceeasi greutate, acum..nu stiu cum arati tu, eu mai am si ceva fibra, dar in rest am si eu putin burta ( colacei big grin ). Sucuri sa nu bei si bere ca te baloneaza ( nu stiu neaparat daca ingrasa )! Altceva nu stiu ce sa zic, du-te la un doctor si eventual sa iti faca o dieta ceva ca altceva nu are ce sa iti faca. tu nu ai specificat nici ce varsta ai. Bafta!

| nonimas explică (pentru Liptonel):

Pai eu ma trezesc in jur de ora 3 si apoi mananc. bere beau multa big grin. da am auzit ca ingrasa straight face..si in legatura cu varsta am 17 ani big grin. tu ce varsta ai?

| Schiman_Adela_1988 a răspuns:

Buna. Cred ca as putea sa te ajut, insa discutia este mai ampla decat am putea-o trata aici. acesta este nr meu 0753986532. Suna-ma Nutritionist Adela Schiman