| anamia1995 a întrebat:

Vreau sa slabesc infometandu-ma...id-ul ana_mia1995 pentru cine vrea sa slabeasca usorwinking

2 răspunsuri:
| maissner a răspuns:

Infometandu'te o sa dai in anorexie, poti sa faci gstrita, apoi ulcer, sa iti lipseasca cine stie ce vitamina si sa lesini pe strada. Mai bine mananci mai putin si mai cumpatat. Si daca cumva nu stiai tot ce mananci dupa ora 6 se pune inainte se consuma.

| maissner a răspuns:

Sa stii ca ce am zis mai inainte nu am zis de la mine, ci de la doctori. Dar tu faci ce vrei eu doar vroiam sa te informez. Am si eu colege la scoala care folosesc metoda ta. Dar se infometeaza 5 zile si apoi le vad cu sandvisurile de fast food in mana si ele mai vor sa si slabeasca. In ritmul lor ce dau jos in 5 zile pun la loc cu mancare nesanatoasa. Daca chiar vrei sa slabesti si sa fii si sanatoasa poti merge la medic si sa ii ceri o dieta special pentru tine. Cunosc o femeie care nu pot spune ca e grasa, doar plinuta, si s-a dus la doctor si i'a dat o dieta speciala pentru corpul ei, si chiar ii merge. Acum depinde de fiecare. Dar daca asta e varianta ta de a slabit(adica prin infometare) eu nu zic sa nu o faci, doar ca sa ai grija. App. am auzit si eu p'aici p'acolo ca cica ingrasa: sifonul/apa minerala, painea, dulciurile, grasimile, cartofii prjiti(in general prajelile)(un doctor mi-a zis ca ce contine proteine nu se depune- nu ingrasa- dar ca excesul de proteine este eliminat, iar la eliminarea lui se consuma calciu, deci in nici un caz proteinele nu ingrasa), cica si pufuletii ingrasa. Sper sa nu imi mai dai stupid si la asta ca eu nu vreau sa te deranjeze cu ceva raspunsul meu, doar ca informatie(desi poate tot ce ti'am zis eu aici deja stiai). Scuze daca te deranjeaza, si.totusi sper ca te'am ajutat...