| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu cum pot sa scap de o manie de'a mea ce aparut nu de mult timp. Cand vad sange etc. pur si simplu ma i'a cu ameteala, incep sa tremur si vad nomai bulinute, cerculete in fata ochilor. Ce pot sa fac ca sa nu mai imi este frica? Thank's de ajutor celor ce raspund

5 răspunsuri:
| rater1994 a răspuns:

O cam neplacut.in momentu cand vezi sangele incearca sa te gandesti la alceva sa nu te mai gandesti la frica.App toate vin din minte. Daca tie iti impui "nu imi este frica(sau alceva)"nu se va mai intampla.

| Nam a răspuns:

Nu poti scapa de o frica decat daca o infrunti. adica daca vezi sange incearca sa stai sa privesti ( asta daca vrei sa scapi de ea) daca nu incearca sa eviti acest lucru nu esti singura cu problema asta happy Succes big grin, funda?tongue

| dadonexus a răspuns:

Te uiti prea mult la dese animate

| Roxxette a răspuns:

Pai nu mai te gandii la lucruri rele gantestete la lucruri frumoase in timp ce vezi sangele dar.incearcal sa-l eviti. Eu una cand ma lovesc simt gust de sange in gura laughing) Sau du-te la medic sa-ti dea un tratamentwinking BAFTA

| AnnaElena a răspuns:

Doamne,deci nu's singura! Si eu is la fel! Va rog si pe mine ajutati-ma!