| AntoniaFollowill a întrebat:

Vreau sa stiu si eu o lista cu licee din Bucuresti profil: filologie, sociologie sau economie...in special cele care au clase de intensiv sau bilingv germana/engleza/spaniola/portugheza. Media sa fie 8-8.5 - 9.90. Si locatia sectoru` daca ati da si un punct de reper ar fi minunat.

Cel care imi da cele mai multe raspunsuri bune! funditabig grin.

Răspuns Câştigător
| Mariinaa a răspuns:

Hey!
Poti cauta pe site-ul ministerului!
www.edu.ro
Bye-Bye!:)

3 răspunsuri:
| Mariinaa a răspuns:

Da dar acum admiterea pentru 2011 nu este trecuta pe site!
Daca era iti spuneam cu cea mai mare placere!happy

| AntoniaFollowill explică:

Vroiam pareri orientative.

| AntoniaFollowill explică:

Mmm...media de admitere e jumatate din media la clasa 5-8 + examenele de la sfarsitul acestui an romana + matematica[posibil si limba maternathinking] si la departajare[daca sunt 2 sau mai multi elevi pe acelasi loc] se ia in considerare portofoliu cu toate referintele, activitatile, diplomele, etc.