| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va arat tuturor acest documentar despre cruzimea oamenilor fata de animale (ATENTIE! NU il recomand tuturor deoarece este foarte barbar), poate data viitoare o sa aveti mai multa grija de fiintele vii care va inconjoara :) ce parere aveti despre el? :(
http://www.ecomagazin.ro/......arthlings/

Răspuns Câştigător
| DeNyyy a răspuns:

Da ai dreptate...filmul trebuie aratat tutror care sacrifica aimalele in halul asta

6 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Sa stii ca nu deschid adresa, pentru ca nu vreau sa sufar. Eu iubesc foarte mult animalele si nu vreau sa vad cum niste animale de oameni fac asa ceva. Dar, de fapt cand faci un caine animal, sa stii ca-l jignesti. De multe ori ma uit la cainele meu si ma intreb ce gandeste el despre mine, ce multe ar vrea sa-mi spuna, cand se uita la mine si doar ma averizeaza cu un latrat. Sa nu ti se para ridicol, merg pe strada sau pe un spatiu verde si ma doare inima la cate furnici calc in picioare, vad un melc, ma aplec si il arunc intr-un loc ferit de cei din jur, dar totodata ma intreb de ce trebuie sa mancam carne, nu tot din pasari sau animale provine?

| oz a răspuns:

Cand l-am urmarit, a fost unul din momentele in care am simtit o repulsie incredibila fata de oameni.

| gabryel a răspuns:

Http://www.trilulilu.ro/varvari/05dea74f322b8c uitati-va aici, cata cruzime.

| Deea a răspuns:

Deci nu cred...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Greu de privit. Aveam o parere despre oameni. ca nu exista demoni, ca in orice oma exista putina lumina dar cat de greu e sa privesti zicand asta. Nu il pot privi pe tot. Sunt fapte crude. era o secventa in care un animal era lovit cu o caramida in cap. a fost socant cum bietul animal statea intins lovit deja dar inca in viata. fara nici o putere de a se apara. ma gandesc ce a vazut: nu doar caramida imensa dar si privirile alea crude necrutatoare ale oamenilor. Acele priviri cu ura neinteleasa, fara un motiv, ura aroganta. dar si ce au privit oamenii! ma pun in situatia lor, eu sa am memoria uciderii unui animal in acest fel! Ne uitam la lei, rechini, vulturi, pradatori ce ucid. dar ati observat ceva diferit? Vaneaza pentru a manca. ati vazut vreodata pe animal planet in orice poza sau in realitate antilope moarte? cadavre? NU! MAREA VANATOARE DE LEI A LASAT IN URMA MII DE CADAVRE DE LEI OMORATI DOAR DIN PLACERE! faceti voi diferenta, unde clasati omul?

| yopisy a răspuns:

Acest film trebuie sa fie aratat tuturor oamenilor, eu am aratat la 30 de copii si 40 de parinti acest film si nu este bine ce au facut acesti oameni sunt foarte cruzi nu meritau sa traiasca pe aceata planeta