| angelkissing a întrebat:

Voi incurajati sau descurajati cruzimea fata de animale? Ce parere aveti de cruzimea fata de animale?

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Normal ca nu incurajez asa ceva!
In primul rand,animalele sunt si ele niste fiinte,este adevarat,de multe ori periculoase,mai ales cele maidaneze,dar sa ajungi la astfel de gesturi,mii se pare abominabil!
Asa cum am spus o nu contest faptul ca ele sunt ok saumble libere pe strazi[in afara nu ai sa vezi asa ceva],dar nici nu le poti maltrata.
Sigurul lucrul util pe care poate sa l faca reprezentantii lor,este castrarea in masa,in felul acest,nu se vor mai imulti si binenteles,locul lor, trebuie separat.
Exista asociatii care se ocupa cu asa ceva, care au creat custi speciale pentru ei si locuri amenajate!
Vindestui bani de la UE pentru chestia asta!
VOTEZ STOP VIOLENTEI ANIMALELOR!

5 răspunsuri:
| OanaSall a răspuns:

Bineinteles k sunt contra. intr-un fel animalele sunt viata mea :X:X. nu stiu ce fel de oameni bolnavi la tărtăcuța pot face rau unor animale nevinovate sad. si parerea mea este ca aceasta atituduine este o prostie din partea celor care o "comit", ca sa spun asa.

| JustDoIt456 a răspuns:

Oameni fara scrupule. Nu inteleg de unde atita rautate.

| briosicabriosel a răspuns:

Deci am sarit la un mos pentru ca isi omora animalul in curte am chiemat politia, am aruncat dupa mosu ala cu bolovani? si sa incurajez asa ceva? nu as putea sa fac, trebuie sa avem mila si respect pentru ca sunt fidele fata de oameni. NU O INCURAJEZ, IUBESC ANIMALELE

| lovedy a răspuns:

Mi se pare o prostie sa omori sau sa bati animalele.Sunt si ele fiinte au si ele o viata nu mi se pare normal sa le batjocoresti.Asta este parerea mea(fundita?)

| PyTyKZaPaKiT a răspuns:

Urasc oamenii care ranesc animalele.sunt si ele fiinyze ca noi...si au si ele suflet...Nu-i pot intelege pe acei oameni care sunt rai cu animalelestraight facesad