| Izabella265 a întrebat:

Vreau sa va spun ceva si va rog sa ma ajutati! Un amic este suparat pe mine dar nu stiu ce o aflat de este suparat,si cand ma vede pe strada ma evita,adica daca trece cu bicicleta pe strada unde sunt eu.el nu mai trece pe acolo si cand nu sunt trece, de ce ma ocoleste?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ești sigură că nu i-ai dat motive?
Nimeni nu se supără pe tine dacă-i oferi un zâmbet, ori un cuvânt frumos!
Cu siguranță, niște gesturi, ori niște cuvinte (reale sau doar "inventate" de către cineva, care v-a dorit răul), au ajuns la urechile lui și l-au rănit. Dacă nu ar fi fost educat, ar fi reacționat impulsiv. Probabil, ți-ar fi spus cuvinte grele, care te-ar fi durut enorm. Bonusul era că ai fi aflat adevărul. Dar, din prea multă prețuire, a ales să tacă. A ales, să se retragă, dându-ți libertatea de a te desfășura în voie.
Lasă-i timp, încearcă să îți amintești greșeala, iar dacă poți, repar-o! E păcat să pierzi un om care ținea într-adevăr la tine...
Și poate, tu nu ai nicio vină. straight face

| Izabella265 explică (pentru floresdemayo):

Te inteleg, dar vreau sa stiu de ce nu mai vrea saa dea ochii cu mine? De ce cand is eu intr-un loc el nu mai trece in locu ala, de ce oare ma ocoleste?

| floresdemayo a răspuns (pentru Izabella265):

Fiindcă e dezamăgit!
În aceste circumstanțe, fiecare reacționează diferit. Unii devin agresivi verbal, atunci când se simt trădați, alții caută să se răzbune, iar alții aleg să te ignore. Un lucru e cert. Cei din urmă, au ținut și cel mai mult la tine. Fiindcă au ales să iasă din viața ta, decât să te rănească.
Eu nu vă cunosc viața, nu vă cunosc poveștile, problemele, ca să pot afla motivul. Analizează singură problema, fiindcă răspunsurile se află la tine.

| ImCalledLamă a răspuns:

Pai intai incearca sa discuti cu el... Oprestel odata pe strada cand il vezi si insista si tu un pic in a raspunde el de ce e suparat pe tine.Deci tine minte: Oprestel pe strada cand il vezi si dicuta cu el. Sper ca te-am ajutat.

| Izabella265 explică (pentru ImCalledLamă):

Dar de ce ma evitaa? De ce cand sunt eu intr-un loc el nu mai trece pe acolo...de ce ma ocoleste? De ce nu mai vrea sa treaca pe unde stie ca stau eu? Si cand ma vede nici nu se uita!