| adrian55 a întrebat:

Vreau sa va spun o poveste dar va rog sa o cititi toata, deoarece este foarte important pentru mine.Saptamana trecuta trebuia sa plec in Italia.Si pana in Bucuresti trebuia sa ma duca unchiul meu cu masina,apoi cu avionul.Dar mama mea vorbise cu sora ei, care este si matusa mea, iar unchiul meu e sotul ei. Vorbisera sa ma duca pana in capitala si ii platea nu era problema cu banii.Dar numai ca in ultima zi matusa a sunat-o pe mama si i-a spus ca sa mearga si ea(mama) cu masina cu mine, dar nju putea sa mearga fiindca ei ii este foarte rau pe masina.Atunci,matusa i-a spus ca nu e nicio problema ca se duce ea cu mine si cu unchiul,dar sa stea ea cu fetele ei, care au 12 si 6 ani.Dar mama nu putea deoarece trebuia sa plece la padure cu o fata la gratar.Si atunci sora s-a suparat si a zis sa nu ma mai duca unchiul.Si asa ca am ramas cu fundul in balta, scuzati expresia.Dar noroc ca m-a dus o cunostinta.Cine e de vina:mama sau sora sau amandoua? Va dau funda, e foarte important pentru mine,fiindca suntem certati si ma doare fiindca e matusa mea, iar ele sunt surori, si nu-i frumos sa se certe surorile intre ele.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cred ca matusa ta e de vina, pentru ca mama ta avea deja planuri dinainte si stia ca nu poate sa o ajute pe matusa ta.in plus vorbisei cu unchiul tau sa te duca pana in capitala, nemaifiind o alta persoana care sa mearga cu voi.adica nu puteai sa te duci doar tu cu el, fara sa mai luati pe mama ta sau matusa ta? nu cred ca era nevoie, de aici a pornit cearta, de la matusa ta si ideile ei...

| strawbbery98 a răspuns:

Amandoua!

| BeAmazing a răspuns:

Hey! Dupa parerea mea, matusa ta este devina, daca ea a zis ca te duce atunci sa se tina de cuvant, nu ca dupa o zi, doua sa se razgandeasca si sa caute motiv sa nu te mai duca! Este normal ca mama ta sa-si fii facut alte planuri fiind ca era impacata cu gandul ca sora ei te duce. Eu cred ca matusa ta este de vina pentru ca nu sa tinut de cuvant!