| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sfatul de la voi! Cel mai bine ce ar trebuie sa învăț? Limba Italiana sau Limba Engleza? Si cel mai ușor de reținut Limba? Argumentati de ce? Dau Funda la cel mai explicit!

Răspuns Câştigător
| MiyakoSaki a răspuns:

Mai usor este de invatat limba italiana pentru ca este limba latina, dar daca stai bine sa te gandesti engleza te ajuta mai mult. Unde te-ai duce se vorbeste engleza, italina nici chiar asa.Invata engleza, este mai grea putin dar te ajuta mai mult happy

| Themisterman a răspuns (pentru MiyakoSaki):

Mersi pentru întrebarea ta)

6 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Dar limba romana, crezi ca o cunosti?
-"Vreau UN SFAT de la voi!"
-"Si CEA MAI USOARA LIMBA DE RETINUT."
-"Dau funda CELUI mai explicit" sau "Dau funda RASPUNSULUI CEL mai explicit."
Apoi, poti sa inveti orice limba straina, care crezi ca iti va fi de folos.

| Themisterman a răspuns (pentru pietrean):

Deocamdata sunt Moldovan )) si stiu Limba rusa si franceza si de acea nu prea bine stiu romanahappy

| HaHaGirl a răspuns:

Engleza,pentru ca o folosesti peste tot,eu sunt un exemplu concret, m-am nascut in Anglia si am invatat engleza prima oara apoi romana plus alte limbi insa dintre toate cel mai des folosesc engleza, chiar si in Asia(India) sau Rusia am vb engleza, este mai practica cei drept mai grea fata de italiana eu le stiu pe amandoua dar vb italiana doar in Italia si uneori in Spania gasesti care stiu in rest nicaieri, italiana o inveti usor dar engleza e mai buna!

| katea200 a răspuns:

Eu cred ca limba Engleza, pentru ca :
-Este mult mai raspindita decit Italina;
-Iti va fi usor sa o inveti daca ai memorie buna