| alexandra_8531 a întrebat:

Vreau si eu bancuri seci...cine imi da mai multe de 20

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Doua bufnite stau pe o creanga
Una:
- Buhuhu
Cealalta:
- Da' buhuhu la mama ta, ca m-ai speriat.

| rrarres a răspuns:

Doua bufnite stau pe o creanga
Una:
- Buhuhu
Cealalta:
- Da' buhuhu la mama ta, ca m-ai speriat.

Nimeni si Prost au ajuns la mare. Se duc sa faca baie:
Nimeni se inneaca! Prost suna la Salvamar:
-Ba, se inneaca Nimeni!
-Ba, tu esti prost?
-Da ma, eu sunt! Un ohm disperat se adreseaza unui alt ohm de pe strada :
- Nu va suparati! Spuneti-mi va rog unde este fabrica de paine.
- Nu ma supar. Este langa fabrica de confectii.
- Si va mai rog sa-mi spuneti unde este fabrica de confectii.
- Langa fabrica de paine.
{Ohmul nostru nervos intreaba :}
- Bine mah, da fabrica de paine si cea de confectii unde le pot gasi?
{civilul foarte calm :}
- Una langa alta!happy - Sitzi cum se uita o rata in beci?
- Iei rata, o duci in beci si o uiti acolo... Un om mergea linistit prin desert cand deodata ia o palma. Se uita in dreapta, in stanga, in spate, nimeni. Se uita in sus: senin.
Mai merge si iarasi ia o palma. Se uita in dreapta, in stanga, in spate, nimeni. Se uita in sus: senin.
Merge mai departe: la fel, iarasi ia o palma. Se uita in dreapta, in stanga, in spate, nimeni. Se uita in sus: senin.
Si asa a luat trei palme din senin. -Ce trebuie sa ii faci unui hipopotam care are diaree?
-Loc! BULA ERA PE MOARYTE IAR MOARTEA I-A ZIS: DA-TE JOS DE PE MINE! Un om foarte gras statea in fata unei gradinitze de copii. La un moment dat vine la el o educatoare si-l intreaba:
-Nu va suparati, asteptati un copil?
Ca replica, barbatul gras spune:
-NU...asa sunt eu mai gras! Merge Bula la posta si ii spune postasului
-Nu va suparati, astept o scrisoare!
-Nu ma supar, asteptati! Intrebare de baraj:
- Ce inaltime avea barajul? Trei lilieci pe o creanga, doi cu capul in jos, unul cu capul in sus. unul din cei cu capul in jos zice: "Uite ma, asta iar a lesinat"! De ce cade primul elefant din copac?
Pt. ca era mort.
de ce cade al doilea elefant din copac?
Era legat de primul.
De ce cade al treilea elefant din copac?
Credea ca e un fel de joc si era randul lui. Un mut ii spune unui surd:
- Ne urmareste un orb! Un tip cade de la etajul 7. Dupa vreo 5 minute îi cade si parul: vjjjupp!
Folosise o lotiune care întîrzia caderea parului! - De ce are rinocerul corn?
- Pentru ca nu a gasit chifla Zorro vede o tipa care arata super. Ca sa o impresioneze, face un "z" pe gard.
Tipa:
-Uau, Zupermen! Erau 3 cai: unu' alb, unu' negru si unu mai incolo. - Cand sta barza intr-un picior?
- Cand si-l ridica pe celalalt! La coltul unei case rotunde se auzi o impuscatura de cutit. Mortul cazu spanzurat. 21 de bancuri seci fundita?big grin

| Landied a răspuns:

De ce tine Stefan Cel Mare sabia?
R : de maner!

Cum a scos Stefan cel mare sabia din fantana?
R : uda!

Stefan cel mare mergea pe cal si deodata a cazut.De ce? S-a terminat calul!

Bula era pe moarte si moartea i-a zis:da-te jos de pe mine

De unde are Stefan cel mare cizmele?
R : de la genunchi in jos!

Doi oameni pe strada:
-Nu va suparati, caut Aleea Rozelor
-Nu ma supar, caut-o

Un baiat il opreste pe un batran pe strada:
-Nu va suparati, cum ajung la facultate?
-Invatand fiule, invatand!

Doi batrani pe banca:
-Ba, o vezi pe tipa aia?
-Da
-E moarta dupa mine!
-Hai lasa-ma, de unde stii?
-Da doar nu o sa moara inaintea mea!

Un mut ii spune unui surd ca ii urmaresc un orb.

Cam atatea care le stiu eu mai misto!happy

| DincoloDeGanduri a răspuns:

Nimeni si Prost au ajuns la mare. Se duc sa faca baie:
Nimeni se inneaca! Prost suna la Salvamar:
-Ba, se inneaca Nimeni!
-Ba, tu esti prost?
-Da ma, eu sunt!

Un ohm disperat se adreseaza unui alt ohm de pe strada :
- Nu va suparati! Spuneti-mi va rog unde este fabrica de paine.
- Nu ma supar. Este langa fabrica de confectii.
- Si va mai rog sa-mi spuneti unde este fabrica de confectii.
- Langa fabrica de paine.
{Ohmul nostru nervos intreaba :}
- Bine mah, da fabrica de paine si cea de confectii unde le pot gasi?
{civilul foarte calm :}
- Una langa alta!happy

Doua bufnite stau pe o creanga
Una:
- Buhuhu
Cealalta:
- Da' buhuhu la mama ta, ca m-ai speriat.

Un cetatean avand o broasca pe cap, se duce la doctor.
Intra in cabinetul acestuia si BROASCA zice:
- Ia uitati, D-le doctor, ce mi-a crescut in fund

Sitzi cum se uita o rata in beci?
- Iei rata, o duci in beci si o uiti acolo

Un om mergea linistit prin desert cand deodata ia o palma. Se uita in dreapta, in stanga, in spate, nimeni. Se uita in sus: senin.
Mai merge si iarasi ia o palma. Se uita in dreapta, in stanga, in spate, nimeni. Se uita in sus: senin.
Merge mai departe: la fel, iarasi ia o palma. Se uita in dreapta, in stanga, in spate, nimeni. Se uita in sus: senin.
Si asa a luat trei palme din senin.

Ce trebuie sa ii faci unui hipopotam care are diaree?
-Loc!

Intr-un azil de nebuni, un agent verifica daca sunt pacienti vindecati.Il cheama pe primul pacient :
-spuneti-mi va rog cat face 7 * 7?
se gandeste pacientul si raspunde:
-rosu
Agentul isi da seama ca nu s-a vindecat si il cheama pe al doilea pacient:
-spuneti-mi va rog, cat face 7 * 7?
Socoteste pacientul 5 minute si raspunde:
- verde
Nervos, agentul il cheama pe al treilea pacient si ii pune aceeasi intrebare...cat face 7*7?, la care pacientul se gandeste 10 min si ii raspunde:
-49
Bucuros agentul ca este macar un pacient vindecat il intraba:
-dar de unde ai stiut?
- pai am impartit pe rosu la verde

BULA ERA PE MOARYTE IAR MOARTEA I-A ZIS: DA-TE JOS DE PE MINE!

Un om foarte gras statea in fata unei gradinitze de copii. La un moment dat vine la el o educatoare si-l intreaba:
-Nu va suparati, asteptati un copil?
Ca replica, barbatul gras spune:
-NU...asa sunt eu mai gras!

Merge Bula la posta si ii spune postasului
-Nu va suparati, astept o scrisoare!
-Nu ma supar, asteptati!

Intrebare de baraj:
- Ce inaltime avea barajul?

Trei lilieci pe o creanga, doi cu capul in jos, unul cu capul in sus. unul din cei cu capul in jos zice: "Uite ma, asta iar a lesinat"!

De ce cade primul elefant din copac?
Pt. ca era mort.
de ce cade al doilea elefant din copac?
Era legat de primul.
De ce cade al treilea elefant din copac?
Credea ca e un fel de joc si era randul lui.

Un mut ii spune unui surd:
- Ne urmareste un orb!

Un tip cade de la etajul 7. Dupa vreo 5 minute îi cade si parul: vjjjupp!
Folosise o lotiune care întîrzia caderea parului!

De ce are rinocerul corn?
- Pentru ca nu a gasit chifla

Erau 3 cai: unu' alb, unu' negru si unu mai incolo.

- Cand sta barza intr-un picior?
- Cand si-l ridica pe celalalt!

O vaca pastea pe asfalt.
Un submarin vine si o loveste.
Ce concluzie se poate trage din acest tragic accident?
"Sa nu mancam fructe nespalate."

| DincoloDeGanduri a răspuns:

O furnica vroia sa se penseze si si a rupt capu'
Trimiteti acest banc unui prieten!
Votati!
Sursa: cioby Nr de voturi: 703 / Punctaj: 3. 72 2617
Stiti de ce au elefantii ochii rosii?
-?
Ca sa se ascunda in cires...
.
Ati vazut vreodata elefanti in cires?
-?
Ati vazut ce bine se ascund...
Trimiteti acest banc unui prieten!
Votati!
Sursa: nespecificat Nr de voturi: 359 / Punctaj: 3. 72 1334
Cica erau 3 tovarasi la baut. Pe unul il chema George, pe unul Bobi si pe unul il chema nevasta acasa.
Trimiteti acest banc unui prieten!
Votati!
Sursa: ungury Nr de voturi: 537 / Punctaj: 3. 72 1999
Era unul care a cazut pe ganduri si si-a rupt mana
Trimiteti acest banc unui prieten!
Votati!
Sursa: ungury Nr de voturi: 664 / Punctaj: 3. 72 2469
Cine rade la urma, gandeste mai incet.
Trimiteti acest banc unui prieten!
Votati!
Sursa: cioby Nr de voturi: 910 / Punctaj: 3. 72 3383
- V-am povestit vreodata despre mine?
- Minele sunt niste gauri din care ies minerii!
Trimiteti acest banc unui prieten!
Votati!
Sursa: nespecificat Nr de voturi: 450 / Punctaj: 3. 72 1673
Cica un lup dadea tircoale la o stina.La un momentdat s-a oprit.De ce?
Rtongueentru ca nu mai avea tircoale...
Trimiteti acest banc unui prieten!
Votati!
Sursa: nespecificat Nr de voturi: 880 / Punctaj: 3. 72 3277
2 soareci se uita printr-o teava. Unul de la un capat, celalalt de la alt capat.
Intrebarebig grine ce nu se vad?
Rastongueentru ca unul se uita marti si celalalt miercuri.
Trimiteti acest banc unui prieten!
Votati!
Sursa: val Nr de voturi: 569 / Punctaj: 3. 72 2114
Trei cai batrani la un bar... zice unu':
-Ba eu cand eram tanar fugeam cu 100km\h! al doilea, zice:
-Aia nu-i nimic! eu fugeam cu 150 km\h! al treilea:
-Ma duc pana la WC; vin imediat si va spun si eu cu cat de tare fugeam...
Se intalniste, acesta, cu un caine batran, rau de tot.Cainele ii zice calului:
-Am auzit despre ce vorbeatisa stii ca eu cand eram tanar fugeam de mancam pamantul... fugeam cu 500 km\h! In fine...se intoarce calu' si le zice la ceilalti:
-Ba, sa vedeti, cainele ala poate sa vorbeasca!
Trimiteti acest banc unui prieten!
Votati!
Sursa: nespecificat Nr de voturi: 553 / Punctaj: 3. 72 2058
I: Ce este galben cu 2dungi negre?
R: O lamaie cu bretele!
Trimiteti acest banc unui prieten!