| gardianuf a întrebat:

Vreau si eu cateva motivuri pentru un transfer la alt liceu.

3 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

*[gresit motivuri] -- motive
Pai eu m-as transfera din urmatoarele motive :
- daca profesorii nu explica bine
-daca nu ma inteleg cu colegii
-daca am probleme cu un obiect gen o situatie de corigenta sau asa ceva
-daca e un liceu cam prost si am sanse la unul mai bun
-daca nu as tine pasul (fapt care s-ar vedea si din notele mele daca e cazul) pentru ca e un liceu prea bun m-as duce la unul putin mai slab
- daca m-ar pasiona alt profil (adica de ex esti mate-info si tu vrei la arte ca stii sa desenezi etc)
-daca am mai multi prieteni/cunoscuti in alt liceu
-daca liceul la care m-as muta ar prezenta dotari mai bune, sau ar avea relatii cu fac din M. Britanie - evident ar fi o sansa buna happy
Nu stiu ce sa zic cam astea sunt motivele pe care ti le-as da... *** doar parerea mea. Tu decizi, insa eu ti-am dat motivele numai ca sa te ajut, ca eu sincer nu m-as transfera adica pur si simplu consider ca nu merita sa te transferi... ai cunoscut deja un colectiv si ma rog te-ai adaptat un pic dar acolo unde vei fi tipul nou nu vei fi integrat din prima zi.

| TotEuMa a răspuns:

Nu stii romana rolling on the floor)))) e un motiv bun.

| gardianuf explică:

Am scris motivurilaughing valeu...
Ms de observatie!