| addDDa18 a întrebat:

Vreau si eu descrierea unei fete blonde care ii ies ochi albastri in evidenta?

1 răspuns:
| alexax a răspuns:

Ochii albastri sunt un simbol consacrat al imaterialitatii angelice, al seninatatii si visarii.Nu intamplator, poate, oamenii de stiinta au apreciat ca oamenii cu astfel de ochi nu sunt foarte alerti, placandu-le sa se angajeze in sporturi in care nu se solicita viteza, precum golful. Aceasta caracteristica poate fi consecinta faptului ca raspund mai greu (fata de cei cu ochi de culoare inchisa) la stimulii vizuali sau auditivi.Pe de alta parte, au o gandire mai logica, si se angajeaza cu succes in activitati care necesita o planificare sau o structurare a timpului ( vezi jocul de golf).

Oamenii cu ochii albastri pot fi dulci ca mierea.Atunci cand se ataseaza de cineva, o fac de obicei in perspectiva unei relatii de o viata, iar alesul / aleasa are de profitat de o solicitudine, o prezenta de spirit si un rasfat iesit din comun. Orice medalie are, desigur, si un revers : dragostea ii poate determina sa ia haturile in maini cu prea multa hotarare, iar cei iubiti se pot simti asemeni unor jucarii carora le este interzis sa paraseasca raftul pe care au fost asezate.
Desi se spune ca stiu sa sarute, uneori, pentru ei, acest lucru este mai mult o tehnica sau o stiinta decat expresia unui foc interior.

Read more: http://godessdiana88sex1.blogspot.com/......aluie.html