| Yasmina_7007 a întrebat:

Vreau si eu mesaje de dragoste...nu stiu chesthi din astea! FUNDAA

Răspuns Câştigător
| Alexiyaaaa a răspuns:

- N-ai fi crezut ca o sa te iubesc, n-ai fi crezut ca ma vei iubi, dar acum suntem impreuna si nimeni si nimic nu ne va desparti vreodata! Te iubesc!

- E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

- Tu esti visul meu…unicul meu vis…as vrea sa te atrag in viltoarea pasiunii, sa te string asa de tare incit TUsi EU sa devenim un singur suflet.
- Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa te iubesc.

- Te iubesc ca-n prima zi, cand raze de soare aurii, cadeaua usor purtate de vant, asupra noastra pe Pamant. Te iubesc, te voi iubi, si chiar daca soarta ne va desparti, iubirea noastra va sta acolo sus scrisa-ntr-o stea.

- Soarele nu ar fi portocaliu,marea nu ar fi albastra,eu nu as fi fericit daca nu ai fii tu.

- Ochii tai m-au fermecat, cand la tine m-am uitat, dar privirea de la tine, mi-a ramas o amintire.

- A iubi iubirea, A iubi curat, A te iubi pe tine, Zau nu e pacat.

- Cand soarele si luna se vor intuneca, atunci, si nici atunci, te rog nu ma uita.

- Pasarile canta, florile-n floresc, toate ma indeamna, ca sa te iubesc.

- Daca cineva m-ar intreba ce inseamna o viata frumoasa,m-as apleca asupra umarului tau,te-as strange in brate si as spune "uite asta".

- Tu esti visul meu, unicul meu vis. Si as vrea sa te atrag in valtoarea pasiunii, sa te strang asa de tare in brate, incat tu si eu sa devenim o singura persoana.

- Esti atat de dulce atunci cand zambesti,cand razi, cand plangi, cand ma certi,cand ma alinti cand ma iubesti!

- Cand te-am vazut prima oara,mi-ai incalzit inima.A doua oara mi-ai produs
scantei,iar acum imi faci inima sa arda!

- Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga, dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul!

- Dorinta mea este sa-ti spun cat de mult te iubesc! Sa te vad in fiecare zi sa-ti stiu bucuriile si sa-ti alin necazurile.

- Daca as planta o floare de fiecare data cand ma gandesc la tine, as merge acum printr-o gradina plina cu flori fara sa-i mai gasesc capatul.

- Pentru iubire nu se multumeste, In consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu, Doar te iubesc sublim si nebuneste, Atat de pur, total, nepamantesc.

- Tu poti sa te-ndoiesti de soare, De focul ce scanteie-n stea, De legile nemuritoare, Dar nu si de iubirea mea.

- Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata!

- Indiferent ce anotimp e afara, inima mea intotdeauna se topeste dupa ochisorii tai neprihaniti, dupa inimioara ta.Indiferent unde ne-am afla, voi fi cu gindul la tine. Dragostea mea va dura atit timp, cit exista Luceafarul pe cer. Te iubesc, ingerasul meu.

- Pana sa te intalnesc, nu credeam ca exista persoane fara de care sa nu pot trai, si tu esti una dintre ele. Ce pot sa-ti spun: Te iubesc si ajunge restul iti arat, nu-ti mai spun.

- Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE!

- Fiecare apus aduce o amintire. Fiecare rasarit aduce o speranta… Intre apus si rasarit sunt ore fara viata… sunt orele in care esti departe de mine!

Fundaa...:X:*:*::*:?

1 răspuns:
| RoXyRaLu a răspuns:

Dragostea se poate exprima numai prin lucruri simple venite de la sine,prin atingeri,cuvinte,sarutari,prin dorinta de a fi un intreg... dragostea mai e atunci cand prin lacrimi de ploaie se strecor sarutari,cand cel de langa tine plange si tu nu-i stergi lacrimile ci i le saruti,cand spui te iubesc si chiar se aude diferit si atunci inseamna ca ai invatat cu sufletul sa iubesti...

De ce nu se poate oare sa te vad cand te doresc, sa ma uit in ochii tai si sa-ti spun ca te iubesc, scriu aceste randuri cu lacrimi in oki.Te iubesc iubita draga cum pe nimeni n-am iubit, tu esti ce-am mai scump pe lume, tu esti tot ce mi-am dorit. Iubirea mea simt ca m-am nascut a doua oara de cand te cunosc pe tine.Frumusetea ta-i de vina, umple inima de dor, tu esti floarea vietii mele, fara tine

de ce cand am plecat ca ma asteptzi u mi-ai jurat...la nunta ta am sa plang si am sa ma rog in gand sa fii iubit mereu macar cum te iubesc eu
pls o funditalove struck m-am chinuit 10 minute sa le gasesc si 5 sa ti le dau.Pls:X

de cand te cunosc pe tine, inima bate in mine, bate rau si nebuneste si imi spune ca te iubeste pup si iubesc pisi meu

Lasa-ma sa te cuprind cu bratele si sa te strang la pieptul meusa simti cum imi bate inima atunci cand te simt aproape.Citestemi in ochi disperarea atunci acnd stiu ca vei pleca. Apleacate si priveste gura-mi uscata cum cere iertare atunci cand gresesc.Saruta-ma si mangaiemi parul sa ma simt protejata si sa stiu ca mai iertat.

Daca lacrimile mele s-ar preschimba in trandafiri as umple cu ele toate gradinile unei lumisi de le-as uni cu ale tale as uple cu flori si portile raiului, pentru ca Dumnezeu sa vada cat de mult ne iubim!

Iubesc intunericul pentru ca atunci somnul te aduce aproape de mine. Iubesc lumina lunii pentru ca ea imi da sansa de a-ti privi chipul frumos inlantuit de vise dulci. Iubesc zorii de ziua pentru ca atunci iti e frig si te lipesti de mine.
Iubesc soarele pentru ca iti aduce in par stralucire.Si cum as putea sa nu iubesc toate acestea cand ele ma ajuta sa iti descopar frumusetea!

Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi!

sarutarea ta,e ca lacrima,un sarut mi-a trebuit de tine m-am indragostitlove struck te iubesc viata mealove strucklove struck

trei ingeri au grije de tine:iubirea,fericirea si norocul,dar daca vei avea vreodata nevoie si de un al patrulea aminteste-ti de mine.

te-am iubit din toto momentul si te voi iubi mereu pana ce pamantul greu va cadea pe trupul meu

Acum iti testez umanitatea,testez,testez,testez mhhh? Rezultat negativ nu esti om! Am descoperit ca de fapt esti un inger!

te iubesc si zi si noapte
te iubesc mereu in soapte
te iubesc oriunde-as fi
de-o mie de ori pe zi!

Ingeras din cer picat, ochii tai m-au fermecat. dintr-o singura privire s-a nascut a mea iubire! Te iubesc sufletelul lui tati dulce si frumos.

Ursuletul meu de plus, vii un pic sa facem dus? doar un pic sa ne udem, sub cearceaf sa ne bagam si un pic sa ne jucam. Te iubesc ingerasul lui tati dulce si scump.

Nu m-am gindit sa fiu in stare,
Sa spun cindva cuvintul mare.
Dar, azi_pot ca sa-l rostesc
Sincer spun eu TE IUBESC! mamiiiiiiiiiiiiiii

Am o super reteta de tort mami: o ora de saruturi dulci, 100 grame iubire, o banana, 2 oua, 15 minute amestec, un geamat lung, 10 picaturi de frisca! Ce zici? O facem? Te iubesc scumpa mea mamica.

De dragul tau iubita mea,de dragul tau,de-al nostru-as vrea, sa fur din soare un strop de foc, ca sa-ti arat ca e cam inghetzat pe langa dragostea ce eu ti-o port. Te iubesc frumoasa mea mami cu adevarat.

Niciodata trandafiri mai frumosi nu infloresc ca atunci cand doua inimi intre ele se iubesc. Te iubesc scumpa mea mami cu adevarat.

Iubirea ta e tot ce am mai de pret.Si te-as iubi de-ar fi sa traiesc 10 vieti.O vesnicie doar pe tine te-as iubi,clipa de clipa,ceas de ceas,zi de zi. Te iubesc Violeta cu cel mai mare adevar din univers.

Daca as fi o lacrima in ochii tai, m-as rostogoli pe obrazul tau sa-ti ating buzele, iar daca tu ai fi o lacrima in ochii mei, nu as mai plange niciodata de teama sa nu te pierd!

L-am rugat pe Dumnezeu sa-mi gaseasca un baiat pe care sa-l iubesc si sa ma iubeasca. Mi-a spus ca trebuie sa caut si sa-l gasesc singura. Asa te-am gasit pe tine si de atunci ai ramas in inima mea si o sa ramai pentru totdeauna pentru ca in inima mea are loc o singura persoana si aceea esti TU! Te iubesc ingerasul meu

Tu-mi aduci lumina-n ochii mei
Si-mi dai putere de-a iubi
Langa tine simt ca pot zbura
Fara tine n-as putea trai
Da-mi o clipa acum sa pot visa
Vreau sa mai pot spera
Te vreau doar pe tine in viata mea
Imi doresc sa fiu numai a ta
Si poate dac-ai vrea
As fi langa tine-o stea.te iubesc tati meu scump

Numai cu tine as vrea eu sa traiesc
Cu tine as vrea sa infloresc
Cu tine sa imbatranesc
Si tot cu tine-n Rai sa ma gasesc! te iubesc

Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind. E o taina pe care indragostitii o ascund de frica lumii,cind taina e descoperita dragostea se stinge ca un cliseu fotografic expus la lumina.te iubesc

Te iubesc ca-n prima zi cand raze de soare aurii cadeau usor purtate de vant asupra noastra pe Pamant. Te iubesc te voi iubi si chiar daca soarta ne va desparti iubirea noastra va sta acolo sus scrisa intr-o stea.te iubesc tati meu scump.

Daca-mi mai dai un minut sa traiesc,
Ti-as spune cat de mult te iubesc,
Sa-ti arat dragostea mea
Printr-un sarut sau altceva.
Pentru tine,, favorita mea.

Credeai ca viata s-a sfarsit,
Atunci cand nu te mai vedeai iubit,
Si iata ca soarta ti-a zambit,
Acum esti din nou iubit
Intinde doar mana, sa-i spui "Bine ai venit"

In fiecare seara apari ca un inger in visele mele, ma saruti dulce si-mi soptesti ce mult ma iubesti.ador privirea ta timida, ochii tai ma inebunesk si incep sa cred usor ca-am ajuns sa te iubesc, te iubesc si nimeni nu ne va putea desparti.Scumpa mea iubita, cuvintele sunt neputincioase.

stateam in dormitor
si ma gandeam la tine
dupa ce te-am sunat
nici somnul nu mai m-a luat
pana a doua zi am tot oftat
cand iti aud vorbele
imi curg lacrimile
pe obrajii mei
glasul cand ti-l aud
strang din dinti si plang
si dau cu telefonul de pamant
Doamne ce viata grea
Doamne ce sorta rea
departe de iubirea mea
si mor de nerabdare
sa imi dea o imbratisare pup b

pentru mine esti, ca o primavara
atunci cand ghiioceii vor inflorii pentru
prima oara doar TU esti toata DRAGOSTEA ce pretutindeni ma inconjuara TE IUBESC