| roxysweety14 a întrebat:

Vreau si eu niste tratamente pentru par gras dau funda :* :*aaa si sa imi creasca parul mai repede happy

10 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna!
In primul rand grasimea parului este produsa de excesul de seum si poate fi din cauza spalatului foarte des. Stiu ca suna ciudat insa asa este. Eu iti recomand sa te speli de 2 ori pe saptamana si dupa spalare( pe parul umed) sa aplici suc stors de la o lamaie si il omogenizezi pe par.
Am auzit ca este bun si ceaiul de mustel insa lamaia este un remediu natural foarte eficient pentru parul gras si pentru a da luminozitate acestuia. Eu foloesc aceasta metoda si pot spune ca am un par superb si toata lumea ma lauda. Ai grija ca sucul de lamaie sa nu-ti ajunga in ochiwinking.

Sper ca te-am ajutat! Succes si numai bine!

| roxysweety14 explică (pentru Konata):

Iti multumesc am sa incerc acet mod si ma hotarasc daca iti voi da funda

| SolitarHacker a răspuns (pentru roxysweety14):

laughing Okey Funda sa dai Acelui Rasp care crezi tu ca merita si te a ajutat in legatura cu intrebarea big grin

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Konata):

Pai si asa il lasi pe par? Nu il mai clatesti? Nu e lipicios sucul de lamaie?

| Konata a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Nu il las asa pe par happy. Il las sa actioneze cam un sfert de si apoi il clatesc. Uite alte sfaturi utile:
- foloseste mai mult balsam decat de obicei dupa un asemenea procedeu, pentru ca este posibil ca parul sa ramana mai uscat;
- aplica suc de mere pe parul brunet, daca lamaia nu functioneaza;
- nu folosi suc de lamaie pe par daca ai inotat in apa cu clor, caci efectul ambelor substante poate sa fie extrem;
- monitorizeaza efectele sucului de lamaie asupra parului cat timp astepti ca "tratamentul" sa isi faca efectul. Daca observi ca parul se usuca foarte tare, este bine sa te clatesti.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Konata):

Interesant, poate o sa incerc si eu. Multumesc happy

| Konata a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Cu placere :*.

| SolitarHacker a răspuns:

Pentru parula gras iti recomand Head & Shoulders Mentol si pentru cresterea parului ulei de recin ceva de genu e foarte bun ajuta la cresterea parului foarte repede big grin

| roxysweety14 explică (pentru SolitarHacker):

Multumesc eu folodesc head &sholders dar nu mentol am sa imi iau si sa incerc

| roxysweety14 explică (pentru SolitarHacker):

Aa si ulei de ricin folosesc dar nu sunt sigura daca este asa bun pentru parul gras pentru crestere am observat ca este bun