| Andreutzaaandreea a întrebat:

Vreau si eu o descriere pentru halloween pentru costum de papusa moarta( eu o sa ma imbrac intr-o rochie maro cu buline un dres negru si machiajul o sa-mi fac fata alba si o lacrima pe obraz) dau un fundoi mare da numai sa ma ajutati e urgent. va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Luannah a răspuns:

F-ti parul bufant. Tapeaza-l bine.Nu-l ciufuli ca sa arati mai "moarta", e ok tapat cat mai mult.Ca un emo, daca poti.Sunt spray-uri colorate, sigur ai vazut.Eu sunt in Germania si ma dau cu ele oricand.Nu distrug parul, incearca sa pui ceva dedesubtul unei suvite de par ca o foaie de bloc, apoi iti faci dungi pe suvita cu negru si mov sau ce culoare vrei.Il intinzi cu placa,asta inainte sal dai cu fixativ si altele.Te machiezi cu negru,daca poti si niste gene false, mari daca aihappyEu am de toate culorile si marimile. Unghii false gasesti, ascutite daca poti.Nu stiu acum cati ani ai si daca te lasa parintii sa-ti faci toate astea.Eu mi-am dat si cu ruj negrubig grinFata palida, o faci cu fon de tenhappyPutin vanata la ochi. Poti merge la croitor sa-ti faca asa ca un palton, din material negru cu gluga mare.Arata foarte frumos la o fata, apoi gluga ti-o pui in cap.Asta n-ar mai fi rochie.Insa poti sa-ti faca doar ca o "pelerina" ma refer lunga pana jos si sa se inchida la gathappyCu tot cu gluga.Dar asta doar daca vrei sa dai banii pe croitor pentru doar o noapte/seara.Niste bocanci negrii de-ai avea,ca dinaia de rockeri,sau cizme negre lungi, ar fi perfect. Putin sclipici mov la ochi, sau in par.Nu spun acum sa iei vreo matura ca nu ai vrut vrajitoare ci papusa moarta.Ai putea sa-ti lipesti ca un schoth pe gura dar negru daca poti, sau alb leocoplast sau cum ii zice, si sal colorezi putin pe margini cu rosu.Asta daca vrei sa respiri pe nas. Daca nu iti pictezi/desenezi la gura ca o linie lunga care zambeste ca o cusatura.Sti tu cum sunt operatiilehappyDar exista creioane speciale de machiat de HalloweenhappyDaca ai parul blond te-as sfatui sa-l dai tot cu spray negru, sau cu shampon care coloreaza, stai linistita ala se duce usor la spalarehappyDaca mai vrei alte detalii comenteaza inca odata si-ti raspund.Iar daca esti genul care ii plac chestiile astea sa stii ca si eu le ador si i-mi pun toate alea in par si pe fatahappySunt fete care vor sa aiba par emo si nu stiu cum sa-l faca.Eu stiu insa, si daca vrei te ajut cu orice. daca pothappy

2 răspunsuri:
| Luannah a răspuns:

Iti decriu eu una.Dar esti sigura ca-mi dai funda?big grin

| Andreutzaaandreea explică (pentru Luannah):

Chiar daca a trecut spun-o iti dau funda

| Luannah a răspuns (pentru Andreutzaaandreea):

F-ti parul bufant. Tapeaza-l bine.Nu-l ciufuli ca sa arati mai "moarta", e ok tapat cat mai mult.Ca un emo, daca poti.Sunt spray-uri colorate, sigur ai vazut.Eu sunt in Germania si ma dau cu ele oricand.Nu distrug parul, incearca sa pui ceva dedesubtul unei suvite de par ca o foaie de bloc, apoi iti faci dungi pe suvita cu negru si mov sau ce culoare vrei.Il intinzi cu placa,asta inainte sal dai cu fixativ si altele.Te machiezi cu negru,daca poti si niste gene false, mari daca aihappyEu am de toate culorile si marimile. Unghii false gasesti, ascutite daca poti.Nu stiu acum cati ani ai si daca te lasa parintii sa-ti faci toate astea.Eu mi-am dat si cu ruj negrubig grinFata palida, o faci cu fon de tenhappyPutin vanata la ochi. Poti merge la croitor sa-ti faca asa ca un palton, din material negru cu gluga mare.Arata foarte frumos la o fata, apoi gluga ti-o pui in cap.Asta n-ar mai fi rochie.Insa poti sa-ti faca doar ca o "pelerina" ma refer lunga pana jos si sa se inchida la gathappyCu tot cu gluga.Dar asta doar daca vrei sa dai banii pe croitor pentru doar o noapte/seara.Niste bocanci negrii de-ai avea,ca dinaia de rockeri,sau cizme negre lungi, ar fi perfect. Putin sclipici mov la ochi, sau in par.Nu spun acum sa iei vreo matura ca nu ai vrut vrajitoare ci papusa moarta.Ai putea sa-ti lipesti ca un schoth pe gura dar negru daca poti, sau alb leocoplast sau cum ii zice, si sal colorezi putin pe margini cu rosu.Asta daca vrei sa respiri pe nas. Daca nu iti pictezi/desenezi la gura ca o linie lunga care zambeste ca o cusatura.Sti tu cum sunt operatiilehappyDar exista creioane speciale de machiat de HalloweenhappyDaca ai parul blond te-as sfatui sa-l dai tot cu spray negru, sau cu shampon care coloreaza, stai linistita ala se duce usor la spalarehappyDaca mai vrei alte detalii comenteaza inca odata si-ti raspund.Iar daca esti genul care ii plac chestiile astea sa stii ca si eu le ador si i-mi pun toate alea in par si pe fatahappySunt fete care vor sa aiba par emo si nu stiu cum sa-l faca.Eu stiu insa, si daca vrei te ajut cu orice. daca pothappy