| Sosssso a întrebat:

Vreau si eu pareri am de fc un eseu de ce nu imi place matematica big grin dau funda pentru cele mai logice rasp plsssss big hug

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Vaai, ne-ai terminat pe toti rolling on the floor Asta te-a pus profa/profu tau sa faci?

Pai, revenind la subiect :
- pentru ca uneori este complicata ( fff complicata )
- are multe cuvinte greu de inteles / retinut
- are foarte multe probleme capcana care ne incurca pe noi elevii
- pentru ca nu pot sa o inteleg, pur si simplu in ultima vreme mi se pare foarte complicata

Cam atata mi-a venit :-| Hmmm... daca mai gasesti ma anunti si pe mine laughing K? A si mai am un motiv pentru care sa nu iti plac matematica : sa imi dai mie Funda big grinbig grinbig grin

1 răspuns:
| Bulinaaaaa a răspuns:

Buna:

Matematica... e materie destul de grea care ascunde in spate multe lucruri interesante.
in primul rand, unele probleme sunt grele, sh trebuie saa stai mult sa te gandesti si obosesti.
daca vrei sa stii matematica trebuie sa inveti formule...lucru care e cam plictisitor si neplacut.