| MariaMmc a întrebat:

Sunt foarte nehotarata la ce facultate sa dau.Mie imi place foarte mult matematica, sportul chiar si chimia adica profilele reale. Asi dori pareri!? Vreau sa fac ceva care imi place si sa castig si bani din acest domeniu. Va multumesc.

3 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Matematica iti trebuie oriunde. De mergi la chimie organica la faculta, faci acolo calcule cu matrici pana te saturi! Plus altele. Matematica e doar un instrument necesar pentru a alcatui un intreg. Poti merge la aditivi alimentari, spre exemplu.

| Zaygon a răspuns:

Recomadarea mea: Facultatea de Automatica si Calculatoare, la care specializare crezi ca ti se potriveste. Eu anul asta dau bacu si am admitere la Automatica si Calculatoare la Cluj. Eu merg pe Calculatoare si Tehnologia Informatiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La automatică.