| MissKatherine a întrebat:

Vreau si eu sa`mi spunetii` cum pot sa fiu slabuta?
De fapt cum sa slabesc. >:
funda + puncte.

Răspuns Câştigător
| goldheart a răspuns:

Buna, dani. In primul rand, trebuie sa tii intotdeauna minte ca trebuie sa slabesti frumo si sanatos. Ptr asta, nu'i neaparat nevoie sa tii un regim strict, ci sa inlocuiesti mancarurile nesanatoase din alimentatia ta, precum fast-food-ul, carnea grasa, prajelile, painea in exces big grin etc. cu muuulte salate, fructe, legume, peste, paste. Al doilea pas ar fi sportul. Voleiul si dansul te-ar ajuta extrem de mult: ti-ai modela frumos corpul si ai slabi in acelasi timp. Ai putea cocheta si cu inotul, desi vara se cam termina, baschetul, handball-ul. Jogging-ul este si el esential : poti alerga prin parc cu o prietena...sau poti sa-ti iei o bicicleta sau role. Sunt n variante de care te poti ''agata''. Profita de ele si simte-te bine in pielea ta. Sper ca te-am ajutat

5 răspunsuri:
| geologul a răspuns:

Si eu vreau sa ma ingras, cedeazami mie si tu pierzi din greutate si eu ma ingras.

| ClarissaMrc a răspuns:

Daca vrei sa ai succes nu doar la forma corpului ci si la baieti, bani, popularitate... de toate, uitete la filmul The secret. Sau Secretul. Pe www.secretul.tv. Sau citeste cartea( o gasestide la editura "adevar divin". Mie mi-a schimbatradical viata. Sunt si slaba, am si bani, am un iubit senzational, o sa ma mut peste doua saptamani in Bucuresti, o sa am prieteni extraordinari, am nisite parinti intelegatori pe scurt am tot ce imi doresc. Dupa ce citestipune in aplicare si vei reusii.;) :* pupp

| MelissaJohns a răspuns:

Pai tine un regim de o saptamana :in prima zi mananca fructe doar atat, in a doua zi mananca legume, in a 3 mananca peste, in a patra mananca pui dar nu prajit in a 5 mananca salate si in a sasea si asaptea manaca tot ce manaci ininte dar mai putin iar apoi o saptamna fa sport si nu tine dieta dar manca mai putin asta e am incercat-o si eu si am slabit 7 kg iar acum am 55 de kg la 167cm

| Adelin_5699 a răspuns:

Pei sa nu faci prostia sa te infometezi straight face Si gen sa mananci ceva de gen piept de pui si cat mai multe legume si fructe. Si sa faci ceva de gen in fiecare zi sa alergi sau sa faci sport

| Denixx a răspuns:

Lasa toate dietele astea prostesti care iti provoaca numai foame, corpul tau fiind neobisnuit cu astfel de mancaruri.Nu stiu cat esti de grasa, sau esti genul de fata care are 62 in talie si e "grasa",dar daca nu e asa, iti recomand sa nu mananci noaptea, si cred ca oricine poate renunta la ciocolaa si chipsuri pentru ceva timp.nu? In schimb,decat sa stai cu bolul de bomboane in fata calculatorului mai bine iesi la o plimbare, sau la o intrecere cu prietenii tai fie cu bicicleta, rolele sau pe jos.Sau cand esti singura acasa da muzica la maxim si danseaza pana nu mai poti.Asta e solutia! Nu sa te infometezi prosteste.Baftaa:*