| Natral a întrebat:

Vreau si eu sa stiu despre profilele de liceu, ce recomandati si ce parere aveti de stiinte ale naturii si stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| ZumZz a răspuns:

Eu sunt la stiintele naturii, faza este ca faci multa biologie,chimie, fizica si mate. I don't want to see Daca nu ai nicio problema cu materiile astea iti recomand stiintele naturii, (din cauza asta vreau sa ma mut la filologie big grin).cat despre stiintele sociale, se bazeaza pe psihologie, economie, logica.

Sper ca raspunsul meu ti-a fost de ajutor! ^^

3 răspunsuri:
| dora321 a răspuns:

Eu una sunt la filologie si mi se pare destul de ok...in plus este recomandat daca doresti o cariera in politie sau poate undeva unde ai nevoie de limbi straine. Se fac multe ore de limbi straine pe saptamana romana si istorie de fapt pe asta se cam bazeaza, iar daca nu iti place matematica fizica biologia si alte materii de genul din clasa a 11a scapi de ele. sper ca te-am ajutat:*

| blond a răspuns:

Daca vrei sa urmezi un profil tare cu care poti sa faci ceva ii mate-info de acolo poti sa mergi la ce facultate vrei tu!happy in legatura cu stiinte ale naturii pai ce sa zic daca tie iti place ...atunci du-te acolo.Dar eu iti recomand sa mergi la mate-info sigur daca in acel liceu exista acel profil.

| valeanvalentin a răspuns:

Depinde stintele naturii se bazeaza mai mult pe chimie si biologie in timp ce stintele sociale se bazeaza pe materii gen logica psihologie, sau romana sau limbi straine putin, eu sunt la stinte sociale si recomand profilul