| Elly_2794 a întrebat:

Vreau si eu statusuri de despartire. vreau sa ii arat fostului meu iubit ca nu imi pasa...

Răspuns Câştigător
| ssshhh a răspuns:

Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu:X

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai demult... Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut

Te tin la distanta, Ma fac ca nu iti dau importanta, Situatia`i mai complicata, Sunt o fata RASFATATA

Multi imi gasesc defecte impresii in cap, zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

Nu incerca sa ma judeci dupa aparente, Sau dupa vorbe scoase de niste zdrente

iubesc doar ceea ce apreciez, protejez doar ceea ce imi e mai scump, si ajung mereu unde imi propun

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu-mi trebuia!

Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul, Tu esti doar personajul, Eu fac tot filmul

prezint realitatea exact asa cum este ea, Divertisment pentru tine, mod de viata pentru mine

Nu stau in atentia ta Ca are cine sa ma bage in seama! Paharele sus Sampania sa curga Respect pentru fetele Care Au stiut sa faca Fraierii sa planga!

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge, demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

cand plangi nimeni nu`ti vede lacrima, de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea, de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.

nu prefera frumusetea care este in zadar, ci prefera caracetru care este atat de rar :X

Am prieteni ft multi, care-mi sunt dusmani tacuti! Cine e destept sa-nvete, prietenii au multe fete!

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

N-o sa uit ceea ce sunt, o sa ajung ceea ce visez, o sa iubesc ce imi place, o sa uit ceea ce ma doare, n-o sa uit ceea ce mi se greseste, o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie

Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data. Dar acum sunt o alta fata!

Eu, imi traiesc viata asa cum stiu si asa cum pot.il iubesc, da nu pot spune ca fara el nu as putea traii deloc

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!

Sper ca ti-am fost de ajutor...:*:*:*

10 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Prin statusuri ii arati ca iti pasa.

| Bloondyna a răspuns:

Cel mai simplu sa ii arati ca nu iti pasa sa pui statusuri care nu au de loc legatura cu despartirea voastra. Atunci cand o sa dea peste id tau nu o sa vada statusuri de gen nu imi pasa pentru ca asa totusi iti amintesti de el. Daca continui normal isi va da seama ca poti continua si fara el.
Dar totusi uite niste statusuri dragute:
Ea n-are nume, calca discreta peste scuze, cu un secret pe umeri, si unu-ntins pe buze."

E timpul sa zambesc!"

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza

Sunt o fata normala...sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.

Zambeste.Simte.Iubeste.Viseaza.Crede.Spera.Risca.Traieste.Atinge...Conteaza

Suficient de matura ca sa ma pot gandi in viitor. Si suficient de copila ca sa`mi traiesc prezentul

Lumea e o scena. Viata e un act. Ai venit. ai vazut. ai plecat

Sau daca totusi vrei statusuri pentru el uite:

sa iert? tot timpul oh go on sa uit? niciodata! x(winking"

Inchei simplu spunand sfarsit."

No more words, no more lies, no more crying, no more pain, no more hurt, no more tryin. There is no other way, I get the final say!

Pot zambi si fara tine!

E timpu` Sa trec la nivelu` urmator. Ce pacat ca tu ramai la capitolu` anterior

Zi de zi isi rujeaza pe buze zambetul ei minunat dar nici azi nu a intalnit un baiat care sa merite tot ce are ea de dat.

De ce sa plang. Cand pot sa rad? De ce sa urasc. Cand pot sa uit?

Las in spate amintiri ce dor, n-am nevoie de aripi sa zbor!"

Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viata. Fiecare sfarsit are un nou inceputlove struck. •

| xxdd a răspuns:

Mai bine decat sa ti status de desp nu ti nimic. asa pari indiferenta si vede ca nu-ti pasa

| SufletDeCopil a răspuns:

• Imi este dor de baiatul ce. mi placea sa. l alint,
dar acum sarut alte buze ce ma mint.

A fost o data...
S-a intamplat ca in povesti.
Dar poate acum e timpu` sa te las sa pleci.
Nu ma voi opune, chiar daca Inima imi frangi.
Poate e mai bine,
Sau poate si tu ai sa plangi!

In viata risipim ani, la moarte cersim clipe.

• Stiu ca suna penibil dar imi place cand imi sp uh,, honey''...
Si poate sa-ti soptesc eu la ureche,, treci la nani''!

SuNt Gata Sa TrAiEsC o AlTa ViAtZsA [...]
sunt gAtA sa aFiShEz TaRfElOr O aLtA fAtZsA [...]
oRiCuM nu Mi'aI vAzUt NiCiOdAtA dUrErEa [...]
Sh ChYaR dAcA aI fI vAzUt'O aI fI AlEs PlAcErEa[]"""

"Te`ai intrebat vreodata cate ai putea sa pierzi.
daca ma dai la o parte si nu ai sa ma mai vezi?"

Erai naturala, te simteai bine, si se vedea... I
ti cauti jumatatea, si ti-ai cautat`o printre multi.
Majoritatea erau copii care se credeau adulti!

"Daca pur si simplu nu`ti convine stanga imprejur
si fa`ma sa imi fie dor de tinewinking:X"

Sh tipa aia bloonda care cica th`iubea...
Adevaru`e ca acum nu prea te mai vreawinking

"Ridica`ti fruntea! Sterge`ti lacrimawinking.
Stiu ca te doare!
Orice s`ar intampla trebuie sa fii tare!
Oricat de greu ti-ar fi nu inceta sa speri[-x!
Gandeste`te la ziua de maine!
Uit`o pe cea de ieriwinking"

•Tu sufereai si la inima il puneai...
El glumeshte sh tu crezi.
El promithe sh tu pierzi.sad

"Candva Fugeam Spre Tine [ love struck ]...
Acum Fug De Tine [ :-& ]... ghinion laughing"

Uita ca ai fost candva viata sh sufletu` meu...
uita pozele cu mine... uita sh sarutul meu...
viata mea nu e usha tha...
ca s ieshi si sa intri cand vrei u in ea [winking] [love struck] ~"

Ce Vrei Bàààà...Pleaca de aici ca Am treaba...
Hai Duteeee...Si Lasa'maaa...
Ca Ce Vrei Sa'mi Spui Tu Nu Prea Conteaza...
Sau Ma'i Bine Spuss.Nu M'a Intereseaza..."

Crezi ca nu simtraised eyebrows? Te uiti insistent la mine si
nu'ti pasa ca te mintoh go on Iti doresti doar o privirebatting eyelashes
Vezi in ochii mei iubire:X Adv!smug Dar nu e pentru tine!hee hee

Prea multe lacrimi am varsat sick schimbarea ta...
dar ea nu mai veanea[-x... vroiai sa cred tot ce spuneai... din 4 vrobea 3 mintzeai chatterbox.
ai pierdut acum tot ce aveai ...Astazi am sa plec departe.
vreau sa las in urma toate. ca nu'mi mai rabda inimasick…• ToT ce`a fost prObabiL nu va Mai reveNi •
• Dar ce aRe incepuT ToT se sfarSesTe inTr`O zi •
• Lumea nu mai e aSa cum era canDva •
• azi nu Te mai cunOasTe cinE Ieri Te respecTa •
• Vom sparGe GheaTsa … vom LupTa pan` La sfarsiT •
• Sa Se ofTice FraieRii cand vor veDea c`am reusiT •
• Mereu s`a vOrbiT … s`a criTicaT desPre TrecuT •
• cOnTeaZa ce vei faCe azi … Nu ce ai FacuT •
• Da` scuZa`ma ca iti spun … Dar esti un mare dObitOc •
• Ce fOlOs ai capu` mare daca nu ai creier deloc? •
• Hai ruPe`Te puTsin … hai scOaTe`Tsi ‘piepTu`’ •
• Hai arunCa cu lOveLe … Fa pe seFu` •
• Asa ai fost din TineReTse •
• Un reTarDaT cu 10. 000 De FeTse! •

->…» mi-am spus : ‘ sTop! sTai! ‘ …
pOTsi aGaTa pe aLtii DaCa pe eL nu`L ai …
Dar mi-a ramaS ganDu` La Tine …
deCi asTeapTa`ma Ca vin in fOrTa, Tine`Te bine!

…->…? Si credeai ca De ma LaSi … Tu n`O sa mai ai urmas? …
uiTe ca ti-am araTaT … Ca lOcu` tau s`a oCupaT! ~ devil?

N-o sa renunt nici macar o fractiune de secunda
Fiindca intotdeauna pierzi daca renunti la lupta

M'am gandit astazi toata ziua ca nu sunt destula de buna pentru tine.
Poate chiar nu sunt, pentru ca sunt prea buna pentru altii. Nu intelegi nu?
De fapt...De ce ai face'O?"

Sunt prea putini care-au curaj sa nu se-ascunda Sa se arate lumii asa cum sunt,
fara sa minta Fara sa incerce sa para ce nu vor fi vreodata Incerci sa fii baiat
si tu de fapt esti fata!"""

Cu gReU O Sa uIt iUbIrEa dInTrE nOi Si dOrUl MeU de tInE…
iUbEsTe tU pE CiNe vReI…dAr Nu UiTa de mInE…"

| justmeesb a răspuns:

Daca nu iti mai pasa de el de ce sa te chinui sa pui statusuri? indiferenta doare cel mai mult.asa ca nu te mai obosi, ii dai numai satisfactie ca vede ca te gandesti la el.pa pa

| problematic a răspuns:

Vezi ce gasesti aici.
http://statusuri.pe-internet.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l demonstreaza`i ca nu iti mai pasa.prin statusuri amuzante.razi de kate ori iti trece prin fata chiar daca iti vine sa plangi...Ai prieteni razi cu ei distreaza-te impreuna cu ei...asa il vei oftika.

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Claudiaeredit a răspuns:

*Nu pot fi a oricui Da` dacă pleci o să fiu a nimănui! sigh
*Te rog nu`mi spune că ţie dor Doar aşa că şti ce vreau s`aud. straight face
*Ce tare.ha…ca filmul ăsta e`nfloare Iar eu nu...

VEZI MAI MULTE STATUSURI AICI http://estatusuri.cabanova.com/

Sper sa iti placa *

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici https://ostatusuri.blogspot.ro/statusuri-online.html
Sunt forte bune, mie mi-au placut
Sper sa te ajute!