| Dixiclart a întrebat:

Vreau si eu statusuri de despartire. vreau sa ii arat fostului meu iubit ca nu imi pasa...

4 răspunsuri:
| Fllorentina a răspuns:

Ceea ce spui tu nu are relevanta.
Gandeste-te?!
Cu cat pui statusuri gen: " Vreau sa-ti demonstrez ca pot merge mai departe si fara tine. Sa-ti dai seama, mai exact, cine a pierdut pe cine " clar asta faci, ii demonstrezi ca tie iti pasa... Daca nu ti-ar pasa cu adevarat nu ai sta sa te gandesti la un status.Pur si simplu ai trece mai departe, si ti-ai umple timpul cu altceva mult mai "interactiv ". Care crezi ca va fi reactia lui cand va vedea statusul? Sigur nu va gandi : vai ce am pierdut are dreptate, ci va spune doamne, mai mult iese in evidenta... scuze dar intr-un fel se numeste disperare ceea vrei tu sa faci.

Sa iti mai spun ceva: INDIFERENTA DOARE CEL MAI TARE!
Pur si simplu daca va intalniti il saluti din bun simt ca a fost cv intre voi, sa fi plina de viata (Dar nu exagerat, pentru ca se observa ), sa fi tu insati... nu trebuie sa stai toata ziua pe fb sau mess si sa schimbi la statusuri laughing. Daca nu intri pe net el va devenii curios: oare ce face? de ce nu intra pe net? ea la ora asta era pe mess, acum de nu ii? oare ce face? Bineinteles el nu iti va spune daca se gandeste-te la tine, dar daca cu adv a tinut la tine te va cauta.

Si despartirea nu o lua ca un lucru rau, orice lucru se intampla cu un motiv, poate te asteapta ceva mai bun, sau poate "soarta " va pune la incercare increderea sau cine stie... dar nu trebuie sa fi trista. Bucurate de viata ca ii prea devreme ca o despartire sa devina ceva ce iti face viata grea.

Sper ca te-am facut sa intelegi ca nu are rost sa pui status pentru ca mai mult va avea impresia ca faci asta special pentru el, si isi poate schimba parerea despre tine ( in rau ).

Bafta, daca ai vreo nelamurire, intreaba-ma happy

| caroollina a răspuns:

Tu ai facut parte din trecut.dar din prezent esti sters...

| Ghiorghita_Alex_1994 a răspuns:

"Nu imi pasa."