| danyella12 a întrebat:

Vreau si eu statusuri pentru cea mai bune prietena a mea. ei bine pentru prietenele mele cele mai bune :Xlove struck funda

1 răspuns:
| Ncl_9813 a răspuns:

*Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.

Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta.

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor.

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui.

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa.

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Sper sa iti placa.