| mirunapopescu87 a întrebat:

Ma gandesc sa devin reprezentant la Avon sau Oriflame, insa nu prea am cui sa vand produse. Colegele mele de la scoala au cate o ruda/ prietena apropiata de la care sa ia, la fel si prietenele mele. Am 14 ani si vreau sa imi strang cativa banuti pentru diferite lucruri. Funda pentru cele mai bune sfaturi.

5 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Nu te înscrie la Avon sau Oriflame dacă ştii deja că nu ai comenzi. La Avon e maică-mea şi cel puţin în primele luni trebuie să strângi în perioada campaniei, adică de 3 săptămâni, peste 400-500 lei. Şi apoi trebuie să te ţii să ai comenzi cât mai mari, la 400-500 lei îţi mai iese ceva, dar la o comandă de 150-200 lei munceşti să strângi comenzi aproape degeaba, că nu te alegi cu mare lucru. Plus că cataloagele le şi plăteşti, în jur de 9 lei per campanie, deci nu faci nici o afacere dacă nu ai comenzi de câteva milioane odată.
Ar trebuie să te orientezi spre altceva, nu ştiu ce să-ţi spun, la vârsta ta nu prea ai nici ce să faci, poţi să mai aştepţi măcar vreo 2 ani să munceşti vara la mare, de exemplu. Baftă!

| Annekie67 a răspuns:

.

| Mymytica a răspuns:

Eu iti recomand avon, daca vrei te pot inscrie. In primele luni nu trebuie sa ai comanda de 400 500 ron minimul de comanda este 120 ron la care ai discount de 18 ron si daca ai comanda de 140 ron primesti si un cadou. sunt multe beneficii la Avon daca vrei sa afli mai multe intra pe:
http://avonmimi.blogspot.ro sau da-mi add: avonncosmetics32.

| Oriflame_Alex_A._1993 a răspuns:

Draga Miruna, te invit sa descoperi chiar tu beneficiile unui Consultant Oriflame pe www.zone-of-beauty.blogspot.ro, te asteapta discounturi cuprinse intre 23% si 40% si o multime de cadouri pentru noii Consultanti! Comanda minima de la care ai discount si incepi sa castigi banuti este 50 ron!
Iti recomand si un site Avon unde gasesti informatii despre companie si beneficii www.avon.wgz.ro
Mult succes!

| OriflameAdriana a răspuns:

Dar cine a spus ca trebuie neaparat sa strangi comenzi de la colege? Poti gasi fete de varsta ta, precum si doamne peste tot. Sigur mergi la un tuns, mama ta sau o sora mai mare iarasi te poate ajuta cu diferite cunostinte. si mai sunt multe idei. Daca vrei sa te ajut cu indrumari sau alte idei, ma gasesti la office.adriana@yahoo.com.Ofer noilor reprezentanti Oriflame cadou un parfum Oriflame, daca primele 2 campanii faci comenzi de min 100 lei. In plus beneficiezi de reducere si Program de Bun Venit. Inscriu reprezentanti din toata tara, si ofer indrumarile si sfaturile necesare.