| luybuburuza a întrebat:

TPU... va rog sa imi dati si mie cateva versuri pentru prietenele mele sunt niste prietene foarte bune si vreau sa le fac cevaeu sunt prietena lor si ele ale mele ve rog mult ajutati-ma. Imi trebuie urgent.

Răspuns Câştigător
| myblackrose a răspuns:

Poate nu ai nevoie de o ''Poezie fenomenala'', scrie ceea ce simti. Momentele in care ati ras, ati plans..Cum te-a ajutat faptul ca au fost aproape de tine si ca esti norocoasa ca esti prietena lorhappy

1 răspuns:
| AndreiGabi a răspuns:

Ploua o data, dar zilele acelea mohorote aveau doar zambete in ele
Si nu aveam nevoie de bani, alcool sau alte chestii "rele"
Ci de o coala alba, un pix si ei sau ele
Si totul parea frumos dar timpul avea sa ne insele.

Azi ati plecat cu totii si ne ingropam in vise si alcool...
Iar pe geamul spalat de ploaie acum priveste doar un suflet gol
Ce spera sa mai citeasca o data acel articol
Si cartea asta sa nu aiba un final ridicol.

Am spus povestea asta pentru ca muti se regasesc in ea
Si in acelasi timp sperand sa poti mai mult aprecia
Un lucru sfant si fara pret : prietenia,
Gasita in articolul din cartea vietii cu titlul "copilaria".

Astea sunt pentru "prieteni", facute in graba de mine(stiu ca nu am talent dar...). Pentru prietenele tale, o melodie ce sigur o sa iti placa : http://www.youtube.com/watch?v=L_IYtp8qtno Numai bine!