| Fluture a întrebat:

Vreau si eu superstii din astea mai "babesti". Cum ar fi "daca iti trece o pisica neagra prin fata" ai ghinion, "daca te uiti la ceas si e ora fixa " te iubeste cineva. Deci ceva de genu, dar cat mai multe. Mersi. funda si voturi

3 răspunsuri:
| JusTme_2312 a răspuns:

Pff daca te visezi mire/mireasa si persoanei de langa tine e intunecata fata, inseamna ca moare cineva din familie, daca spargi o oglinda o sa ai ghinion 7 ani, daca versi sare pe jos nu piper inseamna ca o sa te certi cu cineva, eu am patit`o cu toate 3!

| ada_3462 a răspuns:

Buna,nu stiu prea multe dar iti spun cateva. Daca te intorci din drum nu mai ai noroc. Daca versi piper pe jos o sa fie cearta. Daca te matura cineva pe picioare nu te mai casatoresti.Nu stiu cat sunt de adevarate dar sper sa-ti fie de folos.

| ada_3462 a răspuns:

Eu stiu cu piper, tu cu sarea, fiecare cum stie.