| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu un sfat sau o parere sincerahappy..Am o mica mare problema cu "My BFF"...Deci inainte ne intelegeam super bine, timeam mult la ea si ea la minehappy...in sfarsit in ultimul timp "ne-am racit" foarte mult una de alta si nu stiu de ce! Bun deci parintii ei sunt plecati pe vapor si vin aici o data la 8 luni iar ea sta cu matusa si unchiul ei.Cand au venit vara asta a fost plecata mult timp cu ei, eu am mai sunat-o, i-am mai scris mesaje ca sa pastram intr-un fel legatura dar ea nu prea imi raspundea inapoi! Stiu ca voi o sa ziceti:"Pai vrea sa petreaca timp cu parintii ei si este in vacanta" Dar sa vorbim la telefon macar 2 minute nu deranja pe nimeni.asa mi se pare corect:doua prietene adevarate tin legatura, nu? Ma rog dupa ce a venit din concediu etc..ne-am vazut(suntem vecine), am mai vorbit dar parea foarte plictisita si nu prea avea chef de mine.Eu vroiam sa petrec mai mult timp cu ea ca nu ne mai vazusem de mult etc.dar a stat cred ca vreao jumatate de ora si s-a dus in casa dar de obicei noi vara stateam pana seara tarziu afara cu ceilalti copii.Nu stiu ce sa fac, ma gandeam sa imi gasesc alta cea mai buna prietena.Voi ce parere aveti? Please nu stiu ce sa fac!crying Scuzati-mi greselile de exprimarehappy

3 răspunsuri:
| MarianaMadu a răspuns:

Nu e bine sa renunti asa usor, mai ales daca tii la ea. Ar fi bine sa vorbiti, sa ii spui ce simti (dar intr-un fel in care sa nu se simta ranita sau jignita), si sa vezi ce parere are si ea. Oamenii se mai schimba, poate tine la tine la fel de mult ca si inainte, doar ca s-a intamplat ceva sau nu mai arata acest lucru la fel ca inainte. Vorbiti...asta cred eu kiss

| Dedesmille a răspuns:

Ma o prietenie buna se cunoaste atunci si cand nu vorbiti mult la telefon, chiar daca nu ti-a raspuns la telefon tu trebuia sa stii ca poate nu are timp, sau poate e plecata. Si eu si prietena mea cea mai buna ne vedeam foarte rar vara asta, adica cand era ea plecata eram eu acasa si invers. Oricum nu asta conteaza. Ar trebui sa vorbesti sincer cu ea sa o intrebi ce are, de ce e suparata, eu stiu poate cineva i-a zis ceva eronat sau cineva vrea sa va desparta. Sinceritatea este cel mai important lucru. Deci fa acest lucru, si scriemi innapoi tot aici, pentru ca sa pot vedea ce se intampla despre ce este vorba. Si nu fi trista, pentru ca daca e nu mai vrea sa fie cea mai buna prietena a ta, nu a fost niciodata, si daca crede in tot felul de barfe si povesti despre tine la fel. Asa ca astept sa imi scrii inapoi, si nu uita un singur lucru, SINCERITATEA.:* Sper sa iti fie de folos sfatul meu.
P.S. : Poate are niste probleme si ealaughing

| Aner a răspuns:

Mai simplu o intrebi ce s-a intamplat cu ea dc e asa distanta si daca o deranjeaza cv la tine sau chesti de genul sati zica tot pe fata nu sa se ascunda happy