| Cristaaa a întrebat:

Vreau si eu va rog status`uri de dragoste...:X
Funda ftr cele mai bune.love struck

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Muhteşem a răspuns:

" As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri"

Daca vei sta pe ganduri si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti"

" As vrea sa fiu zapada, sa ma topesc pe trupul tau, sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si pe pamant exista raiul! "

" Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fi eu fara tine! "

" Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente "

" Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC! "

" Pentru mine, noaptea e ziua mea… iar tu esti regina noptii mele "
" Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine"

" Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc! "

" De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic! "

" Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE! TE IUBESC! "

" As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc "

" Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta,am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire, am nevoie de tine"

" Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! "

" Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! "

" Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani… "

" Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti! "

" Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea… Cauta si te vei gasi acolo, foarte aproape de inima mea… "

" Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor"

" Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare "

" Tu esti viata mea, ziua nu are rost fara dragostea ta, cand te-am vazut am stiut ca dragostea inca o victima a mai facut! "

" Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles"

" Vreau sa stii ca zi de zi ma gandesc la tine, as vrea sa te sarut clipa de clipa si sa te am langa mine secunda de secunda"

" D-zeu ne-a dat 2 picioare sa mergem, 2 maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, 2 urechi sa auzim, dar de ce ne-a dat o sg. inima? Pt. ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti"

| HatakeKakashy a răspuns:

Cineva mi-a spus ca o ora dureaza 60 minute...1 minut 60 secunde. dar nimeni nu mi-a spus ca 1 secunda fara tine dureaza o vesnicie.sad

dragostea, dragostea adevarata vine pe parcurs. dragostea nu e data de cine stie ce forte necunoscute, nu pica din cer, ci se obtine. love struck:Xlove struck

SARUTUL TAU.este visul pentru care ma trezesc dimineata.:X

dragostea se naste intr-o privire. crete pe buze si moare in lacrimi.

Ne sarutam in franceza
Bem un ceai in engleza
Cand ne tinem de mana
Ne iubim in romana.pup

renunt la tot dar nu la tine
renunt la viata si la mine
renunt la tot ce-i omenesc dar lasa-ma sa te iubesc
caci tu esti totul pentru mine
renunt la tot dar nu la tine

Inainte nu am crezut in iubire
Pana cand te-am cunoscut pe tine
Si atunci parca inima mi-a luat foc
Ani la rand am asteptat sa imi spui Te Iubesc vrei sa fim imreuna
Si intr-o zi Dumnezeu ma ascultat
Dar tu ai fost cu mine dor din interes
Tu ma sarutai dar o aveai in minte pe ea
De ce mai folosit?!
Macar sa imi fi spus
Dar mai bine am suferit din dragoste
Mintea im spune ca il iubesc pe el
Inima imi spune ca pe tine
Ce sa mai cred
Tu alegi eu sau ea pentru totdeuna
Ultima seansa tu alegi daca o vei alege pe ea
Imi vei frange inima
Dar pe ea nu o intereseaza
Pentru ca ii place de altcineva
Si de u nu ii pasa
Tu alegi iubirea vietii mele

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin

Hai sa ne inpartim lumea. luna mie, stelele tie. oceanul mie. Pamantul tie. dar mai bine totul tie si tu mie...

inapoi sus

| IoAnA_2328 a răspuns:

Sper sa-ti placa:
Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

" Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE! TE IUBESC! "

" Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X "

»" Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva…. "

»" Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! "

»" As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc… "

»" Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta, am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire, am nevoie de tine… "

»" Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide… "

»" Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine… "

»" Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui