| Dede_1899 a întrebat:

Vreau un pic de ajutor la problema asta : pentru a masura temperatura din frigider un elev ia termometru de camera pe care il tine cateva secunde in interiorul frigiderului, apoi afirma ca temperatura este pe 10*C (10 grade C). Cu ce a gresit acest elev? Va rog sa nu raspundeti daca nu sunteti siguri de raspuns. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| YOLO3e333 a răspuns:

De acord cu Jero.

| JeRo a răspuns:

Elevul trebuia sa lase acel termometru mai mult de cat cateva secunde ca el sa arate temperatura corecta.