| TotEuMa a întrebat:

VREAU UN RASPUNS CAT MAI RAPID crying(! Mi-am mai pus inca un cercel, la bijuterie. In primele 2 zile nu am avut nicio durere, nici macar cand mi-a fost facuta gaura. Dar acum, asta este a treia zi si ma doare ingrozitor si s-a si umflat urechea si e rosie. E normal? straight face Sa-mi fac griji? Sa dau jos cercelul medicinal? Spuneti-mi va rog ce sa fac, nu stiu. Dau funda.

5 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Sa-ti faci griji? Daca e normal? Evident ca nu e normal si trebuie sa iti faci griji, doar s-a infectat gaura. Da jos cercelul, insa strange tare din dinti pentru ca o sa doara ca naiba. Apoi asteapta sa se vindece rana si pune un cercel nou.

| TotEuMa explică (pentru GoguSteriade):

Nu pot sa.l scot straight face. am incercat, dar nu ii pot scoate surubul straight face.

| GoguSteriade a răspuns (pentru TotEuMa):

Asa am patit si eu, mi s-a blocat cercelul si m-am chinuit 2 zile sa il scot; roaga pe cineva sa te ajute si sa traga cu o penseta sau cu un cleste mic. Se intepeneste destul de rau, ce-i drept.

| TotEuMa explică (pentru GoguSteriade):

Si daca.ti zic ca am fost destul de nebuna acum 5 minute incat sa.l scot singura cu patentul rolling on the floor)))))))? mi.am pus un cercel de aur. asa am auzit ca ar trebui sa fac nu vreau totusi sa o lasa se astupe.

| GoguSteriade a răspuns (pentru TotEuMa):

Foarte bine, chiar te felicit daca ai rezistat la durere. Totusi, nu trebuia sa pui alt cercel in gaura asa de repede, macar daca tot l-ai pus, asigura-te ca il poti scoate ca sa poti curata urechea periodic, pana trece infectia.