| xDDDDDDD a întrebat:

Weeee`...niste pareri waiting
credeti in :
1) extraterestri
2) fantome
?
>xDD...big grin

9 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

nu cred in nimic

| Ana a răspuns:

Nu cred in extraterestrii si nici in fantome pentru ca nu am vazut niciodata

| yyyyy a răspuns:

Extraterestrii poate dar pe Marte adica martieni dar insa nu am vazut

dar fantome? nu. Normal. Am auzit ca cei care cred foarte mult in aceste''fantome'' nu sunt ortodocsi sau or fi dar mai mult pe zeitati

| unknownboy a răspuns:

1 extraterestrii - Da normal adica na gandeste`te si tu nu cred ca suntem singurii din galaxie big grin parerea mea
2 fantomele - Da si la fantome doar ca nu le poti numi chiar fantome. Stii oamenii care mor. sufletele lor "traiesc" tot pe pamant printre noi dar noi nu putem vedea big grin.

| FlOwErPoWeR a răspuns:

1. extraterestrii desi nu i.am vazut pana acum sigur traiesc undeva.(gandeste.te un pic...nu putem sa fim atat de egoisti incat sa credem ca suntem singurii locuitori ai acestei galaxii infinitelaughing )
2. fantomele hai sa le numim spirite. spiritele sunt sufletele oamenilor care "calatoresc" prin lume pentru ca au murit "neimpliniti"(adica nu au murit prea...frumos)
asta a fost parerea mea din totdeauna si o sa fie in continuare.
sper ca te.am ajutat...bye!

| FlOwErPoWeR a răspuns:

Sau daca vrei alta curiozitate...
Strigoiul se naste ca orice copil, dar are, in schimb, un semn distinct: o chitie, perdea pe cap, o camasa pe corp sau o caciulita pe piele. Un astfel de copil este nascut de o femeie care, fiind insarcinata, bea apa necurata, amestecata cu bale diavolesti sau cand o astfel de femeie iese noaptea afara cu capul dezbracat. Atunci, Satana vine si-i pune pe cap o chitie rosie, precum a sa. Pentru a preintampina transformarea copilului in strigoi, chitia trebuie indepartata de pe capul copilului cat mai repede, caci altfel se zice ca copilul o trage si o inghite, transformandu-se.
strabunica mea s.a nascut cu pielita aceea pe cap, dar a fost indepartata la nastere...ce binelaughing

| changedgigi a răspuns:

1)da
2)da

| spumiii a răspuns:

Eu cred big grin

am patit cateva lucruri. legate de aceste doua teme.
I don't want to see

| XxourworldstarxX a răspuns:

Martieni sunt doar in pamant mi-a zis un coleg de-al meu