| Vegeta07 a întrebat:

Nu credeti ca lumea asta devine prea ciudata?
fantome,vrajitoare, extraterestri, vampiri etc.

10 răspunsuri:
| William a răspuns:

Chiar crezi ca fantomele, vrajitoarele, extraterestrii, vampirii sunt noutati?

| danay72 a răspuns:

Da,din nefericire apreciază tot mai mult spiritismul, iar în spatele lui este Satan.

| Clorox a răspuns (pentru danay72):

Sa stii ca exista si alte metode de spiritism care nu au legatura cu Satan.

| danay72 a răspuns (pentru Clorox):

Spiritismul se referă la contact direct cu spiritele rele. Nu exista cale de mijloc. Dumnezeu urăște spiritismul, iar Satan îl promovează. Îngerii care asculta de Dumnezeu, nu se implica în spiritism, doar demonii.

| Clorox a răspuns (pentru danay72):

Esti foarte ignorant, judecand dupa vorbele tale sunt sigur ca esti crestin. Au existat alte religii cu mult inaintea crestinismului si exista mai multe divinitati la care sa te inchini, nu doar Dumnezeul crestin sau Satan.

| danay72 a răspuns (pentru Clorox):

Asa e, sunt foarte multe divinități. Eu am ales sa ma închin lui Iehova Dumnezeu. Fiecare alege cui decide sa se închine. Este o alegere personală.

| Clorox a răspuns (pentru danay72):

Stiu ce zici, dar nu veni sa-mi zici mie ca ce este legat de ocultism se invarte doar in jurul lui Satan.

| danay72 a răspuns (pentru Clorox):

Eu îți spun punctul de vedere al Bibliei. Dar e alegerea ta, dacă crezi sau nu.

| SG1995 a răspuns:

Ai văzut toate astea? Dacă da, ai nevoie de un psihiatru al dracul de bun.

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Lumea sau imaginatia oamenilor?