| Skadreddy a întrebat:

Well : Nu ştiu câte persoane mă vor ajuta, dar totuşi să încerc : Acum 2-3 ani o prietenă mi-a prezentat un băiat, bun amic cu ea şi totodată, tipul de care-i plăcea. După 4-5 luni, nu am prea mai vorbit, dar acum ceva timp am reînceput să discutăm diverse lucuri. Am ieşit afară, ne-am plimbat ( cu prietenii ), iar când am ajuns acasă m-a întrebat dacă vreau să ieşim altă dată doar noi 2. Am acceptat şi m-a întrebat dacă pot în ziua următoare, iar eu plecam din localitate, deci i-am spus că nu pot şi s-o lăsăm p-altă dată. Când am ajuns acasă, i-am spus să ieşim, doar noi 2 şi mi-a spus ceva gen : "Prea târziu. Ştii, am prietenă happy". Nu pot să zic că am suferit cine ştie ce, dar... După câteva zile, i-am spus să ieşim afară şi m-a refuzat, iar apoi i-am spus : "Ştii, aş vrea să fim mai mult decât prieteni buni, dar văd că decât eu simt asta. Ştiu că ai prietenă, dar ai fi putut să te comporţi la fel cu mine, având în vedere că nici înainte nu erai prea ataşat de mine!"atunci am greşit (după părerea mea), deoarece i-am spus că-mi place de el. Nu ştiu ce-o fi priceput din aia, cert e că de o săptămână nu i-am mai zis nimic, nu l-am mai invitat în parc, la o plimbare, nici nu l-am mai salutat! Ar mai fi ceva de spus: când am ieşit atunci, am mai invitat nişte prieteni, iar eu ţineam la unul dintre ei, nu prea mult, iar când mi-a zis că vine am fost fericită, şi el a înţeles asta.
Întrebările mele sunt :
1. Credeţi că atunci când m-a invitat afară a vrut să mă întrebe dacă vreau să stau cu el?
2. Se răzbună pe mine pentru "ieşirea" mea de la ultima întâlnire?
3. Aş avea vreo şansă să vorbesc cu el faţă-n faţă, fără să par disperată?! Adică, din câte-am înţeles eu, m-a cam luat drept fraieră! straight face

Vă mulţumesc! :*

Răspuns Câştigător
| Andre_7309 a răspuns:

1.Probabil(dăăă! prin faptul ca te-a invitat DOAR pe tine, a vrut sa sublinieze ca pe tine te vrea langa el)
2.Mda,ar putea sa faca asta, pentru ca tu l-ai lasat balta si poate ca l-ai facut sa se simta prea putin important pentru tine(si acum vrea sa simti si tu acelasi lucru)
3.NU! Nu,nu,nu! Sa nu faci greseala asta! Fi demna si nu te injosi! Daca te vrea, va veni el la tine! A fost destul de clar cand ti-a spus ca are prietena, iar atunci a fost momentul propice pentru tine sa-ti faci o iesire demna.Mai sunt baieti care sa te merite(baieti probabil mult mai buni decat el!)
Salut!happy

2 răspunsuri:
| Amidepsi a răspuns:

1.nu stiu daca te placea in mod special.cred ca mai mult de plictiseala, si asta arata ca nu e tocmai cel mai inteligent baiat de pe planeta daca nu a realizat ca meriti efortul.nici el nu merita.
2. poate, i-ai ranit mandria imensa(baietii patesc asta foarte des)
3.nu,de ce? daca el s-a comportat in felul acela nu merita.a intentionat sa te ia drept fraiera, sub nici o forma sa nu-i arati ca esti cautandu-l.
Sfat:daca il placi nu te ingrijora, felul in care ti-a "alimentat" sentimentele o sa te faca sa-l uiti repede.gandeste-te la lucruri mai bune de facut(si de data asta cu cineva care nu are atentie atat de distributiva)bafta!

| gabiforstory a răspuns:

1.Cred ca da
2.Cam da...
3.Nu chiar
P.S.Te sfatuiesc sa gasesti pe altcineva! Nu fi insistenta cu el daca a zis ca are prietena deja, si daca se intoarce la tine nu il accepta doar daca il iubesti.Bafta! Sper ca te-am ajutat, fundita?big grin