| sweetchocolate a întrebat:

Wtf. E urgent!straight face Azi dimineata m-am intalnit cu o dusmanca de-a mea pe drum, eu sunt in a9a A, ea e a9a C.
In timp ce mergeam la scoala, ea era in spatele meu cu o tipa din a7a si avea chef de misto. Incepuse sa injure, ok nu am bagat`o in seama.
La scoala, in a doua pauza, am auzit de la o colega de a ei ca le zicea la colegilor ei chestii urate despre mine.Nu am bagat`o nici acum in seama.
In ultima pauza iesise in curtea scolii si urla,, Aida c***a, aida c***a."
M-am gandit, gata, deja a intrecut limita.
Cand sa plecam de la scoala, am asteptat`o la poarta scolii ca sa o iau putin la intrebari.
Am vorbit frumos cu ea, iar ea, avea chef de misto, incepuse sa injure ca proasta.
M-am enervat, si am inceput sa ne batem.
Proful de servici a vazut ca toti sunt la poarta si a chemat directorul.
Pff, ne-a luat pe amandoua in birou.
El era sigur ca eu eram de vina! Pt ca atunci cand venise eu i dadeam cu pumniistraight face

Eu i-am explicat cum a fost, ca e tare in clanta, iar ea, a zis ca am intrat la ea in clasa si ca am dato cu capu de tablaraised eyebrows
Si mai interesant e ca, nimeni nu era in clasa atunci, toti erau in pauzaraised eyebrows Asa a spus ea.
laughing Minciuna!

Acum, luni a spus sa vin cu parintii la scoala x_x
Faza e ca eu in a 4a zi de liceu m-am mai batut cu una.

Si cred ca vrea sa ma exmatriculeze. A vorbit diriginta cu matusa'mea la telefon [ matusa`mea, tot timpu apelez la ealove struck], si i-a spus fix asastraight face :
- Aida va fi cu singuranta exmatriculata, in liceul nostru, dar in general, nu imi cade bine sa stiu ca fetele nu vin la scoala din cauza unei vagaboante ca ea, ca le e frica ca isi vor lua bataie.

Cand matusa'mea mi-a zis, am ramas socata.
Adica, frate, daca asa a spus la telefon, pai inseamna luni, la scoala, i spune tatalui meu tot ce fac eu!
Si mie fricaaaaaa sa nu afle tata.
Nu stiu cum sa-i spun.Eu invat foarte bine la scoala.
Iar tata mi-a spus ca daca continui sa le bat pe altele, a zis sa am grija sa nu ma bata el pe mine x_x
Imi amintesc in clasa a8a ce bataie mi-am luat cand a aflat ca fumez.
Ma iertat de multe ori, acum, nu vreau sa`mi imaginez ce`mi va face.
Si daca afla ca vrea sa ma exmatriculeze, e si mai grav.
straight faceHelp me!

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Parintii astia,de asta nu le spun copii tot la parinti,ca stiu doar sa zbiere, bata, injure asa era si la mine.
Si uite unde am ajuns...
Nu zic sa vin sa te pupe dar, esti copilu lui pana la urma
In fine...
ToTul va fi bine.

evenso
| evenso a răspuns:

Roaga pe matusa sa vina la voi si sa spuneti tot ce s-a intamplat tatalui tau. Oricat de suparat sa fie pe moment pana Luni se va calma si va pleca la scoala sa te ajuta, deci nu amana sa-l anunti cat mai repede.
Apropo - metoda cu bataia cateodata are prea mare pret, incearca altfel sa rezolvi conflicele asemanatoare.

| shadovv a răspuns:

Nu pot sa cred ca exista fiinte atat de stupide!

Răspuns utilizator avertizat
| shadovv a răspuns (pentru sweetchocolate):

La tine, la "dusmanca" ta, la mine, la toata lumea.

| RaLuK05 a răspuns:

De ce nu incerci sa-i spui ce s-a intamplat. Spune-i tot ce a zis fata aceea! In locul tau as fi facut la fel numai k as fi facut-o in alt loclaughing)Deci incerca sa-i spui tot ce s-a intmplat ce ti-a zis fata aceea si poate ca va intelegehappy. Sper ca te-am ajutathappy.