| anonim_4396 a întrebat:

Hei, oameni.
Poate suna cam ciudat, dar am o mica problema.
Plac un baiat.
Intr-o zi, cand am luat pauza, am iesit afara cu el.(m-a intrebat daca vreau sa ies)
Ne asezasem pe o banca. Atunci, el mi-a spus ca ma place.
Iesisem si in alta pauza afara. Un baiat din clasa venise cu noi. El, cel pe care il plac, a inceput sa injure ca de ce a venit si etc.
Cand a plecat celalalt baiat, el m-a intrebat daca si eu il plac. I-am spus ca da.
Dupa ce am terminat scoala, am vorbit pe Whatsapp. L-am intrebat daca vrea sa fim impreuna. El a spus ca nu, deoarece vrea sa se tina de fotbal, si ca doar ma simpatizeaza. Atunci, eu l-am intrebat de ce a zis ca ma place, si a spus ca a zis din greseala.
Saptamana trecuta, incepuse sa stea cu o fata. Acum, spune ca nu o suporta, fiindca ca e cu nasu' pe sus, ca e nesuferita si etc.
El sta mult cu mine. Iesim afara, vorbim mult, se muta cu mine in banca.
Si nu mai stiu ce sa cred... Ma place sau ma simpatizeaza?
Unele prietene imi spun sa il sarut, dar nu pot. Am incercat. Si nu imi spuneti sa fac eu primul pas, deoarece chiar nu pot.
Ce as putea sa fac? Sa il determin sa ma sarute? Daca da, cum?
Va multumesc ca ati citit toata povestea mea. Astept raspunsuri sincere, nu in bataie de joc... Va rog!❤

9 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Clar te place,poate este mai timid, uneori baietilor le este mai usor cand fetele fac primul pas si le dau un impuls, incurajandu-i sa ii faca ei pe urmatorii. Il poti face sa te sarute. Cand il imbratisezi o data, pune mainile in jurul gatului lui si apropie te mult de el si uite te in ochii lui, trebuie neaparat sa te sarute. Asa ar face orice baiat. Succes:*

| Ioana2110 a răspuns (pentru AnemonaP):

Dar mi-e rusine sa il imbratisez... Am mii si mii de fluturasi in stomac.

| dsansjkbhfuiw a răspuns (pentru Ioana2110):

Ai putea sa intrebi de prieteni lui cei place si sai incercri sai atragi atentia pina el o sa aiba curajul si o sa te sarute

| Ioana2110 a răspuns (pentru dsansjkbhfuiw):

Pai suntem prieteni buni... Il cunosc bin. Aveam aceleasi gusturi.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Ioana2110):

Nu fa greseala sa il saruti sau sa il imbratisezi nu spun cu rautate

| AnemonaP a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine. nu ai de ce, imbratiseaza l, asta va va apropia

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

LA SCOALA NU SE IA PAUZA SE DA PAUZA!

vedeti baieti? luati notite baiatul a injurat ca la usa cortului fara motiv pe un coleg si TOTUSI FATA IL PLACE! MARE ATENTIE PREGATITI CAIETELE START!
IMPORTANT! dupa scoala in urma evenimentului TOT EA l-a intrebat daca vor sa fie impreuna desi baiatul a dat dovada de TARAN NEEDUCAT! NOTATI CU ROSU!

si iata FRATII mei cum trebuie voi sa actionati desi baiatul este un taran NEEDUCAT prietenele ei o INDEAMNA SA IL SARUTE? voi constientizati acest lucru? si baiatul si-a batut joc de ea refuzand cererea de prietenie si fata tot e dupa el!
IN CONCLUZIE fratii mei luati lectii de la eroul nostru daca doriti atentia domnisoarelor in nici 2 zile el a dat gata 2 fete

| LoveSleep a răspuns:

Fă un pariu cu el că dacă termini clasa 4-a pe locul 1, te sărută.

| WaterDrop a răspuns:

Sa-ti cauti altul. Nu te place si iti va aduce doar dezamagiri. Dar nu ma vei asculta asa ca ne revedem cand vii cu o intrebare de genul "Baiatul cu care am fost m-a inselat cu alta"