| NebunaDupaRobert a întrebat:

Yeiiii. Ce parere aveti despre filmul Twilight toate partile? Dar despre Edward si Bella ce credetii? Dau fundoi pentru cel mai convingator raspuns.

Răspuns Câştigător
| Prigatdevisine a răspuns:

Wow! aici m-ai nimerit smug
Pai...ador The Twilight saga New Moon saga Eclipse saga Breaking Dawn :X din cate stiu ultima parte nu a aparut incabatting eyelashes Cel mai reusit si mai bun mi se pare primul " Twilight" love struck Cat despre Edward il ador love struck acum un an si ceva, pe maini si pe picioare aveam scris numai numele lui laughing da stiu...nebuna blushing Si Bella este foarte frumoasalove struck si Alice este foarte finuta, imi place de ea big grin nici Jacob nu arata rau :X smug laughing oricum Edward ramane preferatu :*
Apropo, am citit si cartile :X si crede-ma ca nu se compara cu filmul, in sensul ca sunt date mult mai multe detalii in ea:X
Te pup :*

6 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

E un film altfel. Mi-a placut, insa nu l-as putea revedea.
Nu sunt multe chestii siropoase de iti vine rau, aici dau o bila alba - atatea gretosenii de filme sunt cu faze foarte siropoase,,,, de numa!
Acum, Edward, in film, zic, e un vampir, nu? a trait mult, va trai iar. Lumea oamenilor e efemera. Bella e diferita, si e atrasa de diferit, de ideea de a avea, a trai ceva diferit. Cunosc asa o fata din viata reala. ii seamana. Si la infatisare, aproximativ - chiar fizionomia fetei - nu chiar. Si ea seamana foarte mult cu Bella din film, cu caracterul ei din film. Intr-adevar, e ceva original, altfel. Dar, sa fiu sincera, nu m-ar atrage sa am caracterul Bellei, sa fiu ca ea. Ma multumesc doar sa o privesc, sa o observ, si atat.
Din moment ce nu e o tipa prea atasata de lumea superficiala, nu e extrem de greu sa renunte la murire.
Deseori aceasta tema a fost luata. De exemplu, daca esti la liceu, stiu ca ar fi trebuit sa va spuna la Luceafarul - ca e inspirat din ceva... mituri, legende. O legenda era cu fata din gradina de aur. Noh, acolo, un zmeu se indragosteste de o fata de imparat - desigur. Mereu trebuei sa fie fete de imparati,,,,,,,,,,,,,,,, in fine! Si ea, luda de ea, se sperie de nemurirea lui, s iii cere sa fie muritor ca ea, nu accepta sa traiasca in lumea lui. El merge la Demiurg, nu sti uce se intampla, ca,,, pur si simplu nu mai imi aduc aminte, si cand se intoarce, o vede pe luda asta deja agatata in bratele altuia. Atunci omul se enerveaza, aprdon, zmeul. Si pravaleste o stanca peste ea, si pe tip, il lasa in ceva vale parca,,,,
Si in Luceafarul de Mihai eminescu - Catalina ii cere nemurirea, nu accepta sa fie si ea vampir ca el. Ei bine, in Twilight - e din nou abordata aceasta tema - daca pot sa zic asa - a incompatibilitatii. Insa aici, finalul e unul fericit - fata nu ii cere sa fie muritor, ci accepta ea nemurirea.

Desi unii zic ca e un film rusinos cu vampiri, mi se pare ok si mai aproape de realitate, avand in vedere ca vmpirii nu exista - adica nu e gen : daca s-a transformat in vampir, gata, capata un caracter cu totul diferit - Nu! E acelasi caracter + o dorinta ma imarisoara de a consuma sange, dar nu exagerata, adica la un moment dat se poate stapani. Avand in vedere ca nu e un film facut expre de actiune, genurile sunt destul de echilibrate. Va ramane seria filmelor cu vampiri preferata a mea.

| IuuxxI a răspuns:

Paai. nu doar c bella si edward sunt suuper frumoosi sdar joaca si foarte bine si s'ar potirivi impreuna. Mie mi place foarte mult filmu Twilight fiindca e interesant.

| chrystyan21 a răspuns:

Filmul este foarte interesant si frumos, partea intai este cea mai interesanta dar si partea a treia, numai ca partea a patra am azuit ca va fi si mai bestiala. Edward joaca foarte bine rolul de "vampir", dar nici Bella nu e mai prejos. Chiar se potrivesc ca si pereche mai ales ca si in viata de zi cu zi sunt impreuna, formeaza cuplul perfect.

| Keepitpink a răspuns:

Filmul esti super tare se bazeaza pe sentimente adevarate si dragoste.E filmul meu preferat edward si bella joaca foarte bine nota 10 se si potrivesclove struckfilmul e absolut Extraordinar din orice punct de vedere:XFunditsahappyte puplove struck:*

| Andrea_7051 a răspuns:

Este un film interesant ...merita vazut! smug...

| cece_1454 a răspuns:

Buna zi-mi viitorul