| Numai e:) a întrebat:

Zeama de lamaie este buna pentru cosuri si in general pentru ten?

24 răspunsuri:
| TaylorSwift a răspuns:

M-am interesat pe net si am gasit niste solutii pentru ten. http://www.mayra.ro/......diat.html. In site-ul de mai sus sunt mai multe solutii. http://www.kudika.ro/......suri.html. Incearca aici pentru tratamente de cosuri.

| gigiro a răspuns:

Nu este buna pentru cosuri, ci pentru uscarea tenului gras, curatire si inalbire - este de fapt un acid, ca si otetul (citric si acetic). Prea multa, poate arde pielea. Intra mai mult in componenta mastilor de ten.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este buna pentru ten gras, si pentru cosuri, le usuca si dezinfecteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te tii de tratamentul cu lamaie, este bun.am incercat si eu cateva zile si se vede o diferenta.trebuie sa te tii de el sa rezolvi ceva happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru tenul gras e buna lamaia, dar daca ai tenul uscat sau sensibil sa nu folosesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lamaia iti usuca tenul si ti'l decoloreaza din cate stiu eu, ft buna nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci tratamentul asta face minuni.Ani intregi am umblat pe la dermatologi degeaba.Numai publicitatea e de toate cremele de pe piata in rest nimic. Dupa 4 ani de lupta cu acneea am incercat intr-o seara lamaie cu scortisoara.Am amestecat am facut o pasta din acestea si am aplicat-o pe fata. Dupa o ora mi-am clatit fata.Eram uimit.Cosurile aveau o culoare uscata.Am 12 zile de tratament si peste jumatate de cosuri mi-au disparut.Va spun asta pentru ca am dat milioane si milioane in 4 ani de cautare a unei creme perfecte.Cand stai si te gandesti ca ai dat atatea milioane cand puteai sa cumperi o lamaie! Suna atat de aiurea! INcercati nu veti regreta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...lamaia este f buna pentru tenhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am inceput sa folosesc de cateva zile masca pe baza de lamaie si scortisoara, mi se pare chiar foarte buna pentru cosuri, inainte aveam foarte multe si acum s-au mai uscat si nu mi-au mai iesit altele,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi apar cosuri numai inainte de mentruatie dar imi apar multe si sunt incomode cryingdar am incercat masca de argila preparata cu lamaie si mi-a fost de mare ajutor, chiar am ramas uimita pentru ca rezultatele au fost vizibile de la prima utilizarehappy! partea mai rea este ca ma ustura ingrozitor cosurile cand imi aplic masca dar dupa 5 min imi trece! incercati cu incredere, merita si e si foarte ieftini! sa aveti o viata fara cosuri!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este foarte buna.eu de o saptamana fac o masca din lamaie plus miere pe care o aplic pe fata. Dupa o ora am indepartat masca cu apa calduta si m-am spalat cu sapun pentru bebelusi.are un efect uimitor...va recomend, incercati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lamaia se pune peste **** si dispare ciuperca...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o prietena care are numai ceme in casa, si imi zice ca asi da cu ele pe fiecare seara, dar nu se vede niciun efect, eu seara imi aplic lamaie cu miere, si e incredibila, acum mai am decat 1 cos sau 2, dar este normal ca orice fata domnisoara, credeti-ma nu mai dati bani e toate prostiile de crema incercati ceva natural e incredibila solutia mea, v-am pupat si mult zucces

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un ten foarte sensibil acum de cateva zile folosesc si eu lamaia, este buna. cel putin pentru mine folosesc o crema hidratanta ca sa numi usuce tenul.

| mary a răspuns:

Sa nu incercati niciodata combinatiiile de mai sus cu scortisoara si lamaie. de ce? pentru ca scortisoara pur si simplu iti arde fata si in combinatie cu lamaia e si mai si. din proprie experienta am invatat

| Ramona18 a răspuns:

Am citit si eu intr-o carte care mi-a dat-o o prietena si scria ca lamaia este foarte buna pentru ten.si mary nu toti avem aceleasi reactii la un produs. daca tie nu ti-a priit asta este altceva.merita incercat.eu am incercat asta si au aparut rezultate multumitoarehappy tratamentele naturiste sunt mult mai bune si mai ieftine decat cremele si toate prostiile care sunt pe piata.o spun din proprie experientahappy

| Anutz30 a răspuns:

Buna,am 14 ani si e prima data cand il folosesc si te ustura un pic dar cred ca e bun, pentru ten nu am cautat dar uite aici site cu niste tratamente simple :* http://www.google.ro/......http?/url

| Adevarat15 a răspuns:

Daca aveti cosuri incercati sa va abtineti la ciocolata sau Cola si incercati tratamentul cu lamaie. cel putin 1-2 luni rezultat incredibil! Success All

| BubuBăă a răspuns:

Da asa este. Lamaia este buna pentru a indeparta porii(cosurile). si mai este buna si pentru par daca ai matreata. si pentru. a indeparta bronzul dupa piele.

| BubuBăă a răspuns (pentru gigiro):

Lamaia este buna si pentru pori, si pentru par daca aveti matreata.

| Miruna_Mocanu_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cate minute se tine pe fata?
Si cu ce trebuie sa te speli dupa aceea?

| Mihaela1996 a răspuns:

Este buna dar nu o folosi in combinatie cu scoartisoara asa cum zice cineva de mai jos.Lamaia cu scortisoara iti poate provoca o arsura usoara, o roseata.Stiu din propria experienta ..nu a durat mult roseata, cateva zile dar m-am speriat crying(

| AlinaMoisescu a răspuns:

Nu stiu ca e de buna zeama de lamaie pentru cosuri, dar daca ai o acnee mai puternic iti zic din experienta ca aceste tratamente de casa nu functioneaza.
Eu am avut mult timp acnee, am incercat multe produse si cele mare au reusit sa ma scape complet de cosuri si puncte negre sunt pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation.
La mine aceste produse au functionat foarte bine. Mi-au curatat tot tenul de cosuri si puncte negre. Recomand mai in primul rand de la ei dimineata si seara o spuma naturala, o lotiune tonica, o crema hidratanta si un gel medicinal anti-acnee. Multa sanatate!

| Evelina_Eva_1984 a răspuns:

Si eu tot produsele de la Thursday Plantation, va recomand pentru acnee, au dat rezultate bune si la mine