| ana0metalhead a întrebat:

Ziceti-mi si mie declarati de dragoste in versuri... [cele mai frumoase primesc funditawinking]

Răspuns Câştigător
| karakushiu a răspuns:

Niciodata n-am iubit,
Niciodata n-am gandit
Tot ce simt eu pentru tine
Te iubesc la nebunie
Toata, toata viata mea
Eu mereu te-as saruta
Toata, toata viata mea
Doar pe tine, te-as visa.

Doar atunci cand sunt cu tine
Eu ma simt in largul meu
Caci respir doar pentru tine
Fara tine n-as fi eu
Eu sunt tu si tu esti eu
Si te port mereu in gand
Imi faci inima sa rada
Chiar daca ochii mei plang.

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E greu. Chiar daca scriu poezii, nu pot sa scriu nimic frumos pentru ca nu ma pot implica emotional. Atunci cand iubesti, aceste cuvinte vin de la sine. Daca nu, esti ca un desert si in loc de apa uzi plantele cu fire de nisip.

| Fury a răspuns:

Declartiile de dragoste luate copy paste d p net nu au nici o valoare, crede-ma ca sunt fata si daca miar da cineva o declaratie copy paste d pe net nu mar impresiona deloc ci m-ar intrista si as fi suparata...declaratiile de dragoste care nu sunt facute de persoana insasi arata falsitate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt un fulg de nea care incearca sa iti mangaie fata.Doamne ce as vrea sa ma scurg in pielea ta si sa nu mai ies niciodata, asa as avea certitudinea ca nu am sa te pierd. Poate ca pentru o clipa, ai sa crezi ca sunt nebun. Poate ca asa este, sunt nebun, nebun dupa tine. TU esti tot ce am de pret, tot ce am visat, tot ce mi-am dorit. Poate viata mea a fost cruda cu mine, tu sa fii atat de departe si eu, sa te caut in disperare. Vreau sa te vad, sa te sarut, sa fiu numai si numai al ta, nu pentru o clipa, ci pentru eternitate.Noaptea trece, o muzica suava imi alina singuratatea. Ce pot face? Nimic decat sa astept clipa revederii noastre, clipa in care voi fi din nou in al noualea cer.Ma rog la Dumnezeu ca acea clipa sa fie cat mai aproape pentru ca suferinta mea sa inceteze. Am nevoie de iubire, am nevoie de o iubire sincera si reala, m-am saturat de minciuni si inselatorii. Vreau sa traiesc alaturi de tine clipe magice, clipe de vis, clipe in doi, pe care nu cred ca as putea sa le descriu in cuvinte.pentru ca nu au grad de comparatie.Marea este complicea mea, ea este alaturi de mine mereu, ea este singura care nu m-a tradat si nu ma va trada niciodata. Dar ea nu poate tine locul unei dragoste adevarate, e nevoie de un inger de fata pentru ca totul sa fie ca in paradis. Si ce mai pot cere de la Dumnezeu cand am gasit-o? Doar sanatate, si multi ani de fericire... "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-mi un topor sa vezi cit de mult te ador laughing