| andreeateomoaralanoapte a întrebat:

Ziceti-mi si mie niste texte care sa se regaseasca opera epica.pe scurt sunt clasa a7a.

5 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Calin, file din poveste - Eminescu
Legende istorice - Dimitrie Bolintineanu

| TheAdmiston a răspuns:

Nu exista poezii epice sau in care sa se regaseasca opera epica! Poeziile sunt lirice sau nu sunt poezi; sunt balade tot un fel de poezi dar numai din pct dvd estetic. Uite o "poezie epica"laughing"Balada lui Stefan cel Mare" sau "Pasa Hasan" (sper ca n-am gresit tongue)

| DarQueen a răspuns (pentru TheAdmiston):

Ioi, taci! laughing
*râs isteric*
*râs cu lacrimi*
Trist. laughing

| TheAdmiston a răspuns (pentru DarQueen):

Intrebarea a fost modificata! ea intreba de poeziitongue. Oricum cred ca ai dreptate chestia asta cu literalura ma depasestehappy

| DarQueen a răspuns (pentru TheAdmiston):

Există poezii epice happy Am dat exemple happy