| anonim_4396 a întrebat:

Ziua buna! Deci acum am intrat in clasa a 10-a, in a 9-a am avut ceva conflicte cu altii si a iesit cu bataie de cele mai multe ori. Problema e ca acum cam toate cunostintele mele s-au mutat fiecare pe la alt liceu si am ramas singur sa zic asa. Acum deja din prima zi m-am certat cu altii care ziceau ca o sa ma "arda" ( la mine in liceu e plin de batausi si golani). Mie nu mi-e frica eu ma bag si intre 10 nu-mi pasa ca ma bat dupa aceea sunt obisnuit cu bataia am facut si box, dar ce as putea sa fac sa vorbesc cu ei nu se poate au boala pe mine, daca ma iau la bataie ii incarc da si ei pe mine ca ei sunt genul de smardoi care sar 10 pe unu si mi-o iau, desigur dupa aceea pot sa vin si eu cu alti dar ce rost are dupe ce deja am muscat asfaltul.
Ce ar trebui sa fac nu mai vreau sa am conflicte cu ei, vreau sa-mi vad de scoala linistit dar daca tot ma cert cu alti o sa fiu numai nervos si nu ma mai pot concentra pe scoala pe langa asta mai am si altele pe cap. Si nu, nu voi vorbi cu politia, nici cu parinti nu au ce sa rezolve ei.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Raawr a răspuns:

Pai incearca sa-ti faci prieteni din clase mai marii, sa ai cu cine sa stai, si daca aia se mai iau de tine da-le bataie, dar daca nu-ti fac nimic lasa-i in pace o sa vada ca incetezi poate o sa inceteaza si ei, dar in cazul daca se mai iau de tine du-te la director.

2 răspunsuri:
| Beckie a răspuns:

Ai putea sa te muti de la scoala din sem2 asa sigur ai scapa de ei

| MarianWLF a răspuns (pentru Beckie):

Nu pot m-am chinuit mult sa intru la profesionala nu ma pot muta.