| Mariiiiaa a întrebat:

Ce pot face cand :
- prietena mea s-a mutat la alta scoala si ii spun tot ce se intampla la fosta clasa si ea imi spune ce se intampla la ea.
- niste fete ii povesteau unei profe de ce s-a mutat si ziceau ca ea e vinovata de multe chestii si o faceau proasta etc.
- eu i-am zis.
- ea a vorbit cu una din acele fete si s-au certat si a zis ea ca stie de la mine tot ce se intampla in fosta clasa.
- fetele din clasa mea s-au suparat pe mine si imi zic ca acum fata care s-a mutat crede altceva despre ele, ca am bagat raca intre ele etc.
- ele imi zic ca ii face rau fetei care s-a mutat sa auda de la cineva ce zic ei de ea.
- eu le zic ca mai rau ii face sa vorbiti de ea decat sa afle asta, pentru ca indiferent daca i-as spune sau nu ea isi da seama, mereu a fost asa, au ras toti de ea.
- si eu nu stiu ce sa mai fac, cum sa le mai explic celor din clasa ca ea e prietena mea si ne spunem totul dar si ei sunt si nu vreau sa ne certam.

Funda celui mai bun sfat! ♥

Răspuns Câştigător
| SMarius a răspuns:

laughing) incurcata treaba...din moment ce s-a mutat,ce treaba mai are ea sa stie fiecare miscare ce se face intr-o fosta clasa? nu-i mai povesti toate prostiile, spune-i eventual chestii faine, amuzante, nu barfele alora(de exemplu ca profu nu stiu care v-o zis un banc, sau chestii faine)...